VIDEO Vedenie NHL muselo riešiť nevídaný problém: Očakávaný zápas prerušili na 8 hodín!

Hokejisti Colorada Avalanche a Vegas Golden Knight počas zápasu zámorskej hokejovej NHL pod holým nebomHokejisti Colorada Avalanche a Vegas Golden Knight počas zápasu zámorskej hokejovej NHL pod holým nebom Zdroj: TASR/AP/Rich Pedroncelli

DENVER - Takmer o osem hodín museli posunúť začiatok druhej tretiny pod holým nebom medzi Coloradom Avalanche a Vegas Golden Knights v rezorte pri jazere Tahoe. Rozhodcovia po prvej dvadsaťminútovke, ktorú Colorado vyhralo 1:0, zápas prerušili. Dôvodom boli vysoké teploty, v dôsledku ktorých bol ľad neregulárny a mohol spôsobiť zranenie aktérom.

Do akcie sa hráči vrátili až pred ôsmou hodinou ráno stredoeurópskeho času a Colorado napokon vyhralo 3:2. Pri všetkých góloch "lavín" bol kapitán Nathan MacKinnom, ktorý ku gólu pridal dve asistencie. Góly obrancov Samuela Girarda z prvej tretiny a Aleca Martineza z druhej delilo deväť hodín.

"Usporiadali sme 30 zápasov pod holým nebom a nikdy sme nemali problém ako dnes. Bol tam dážď, či sneh a vždy sme to zvládli. Slnko je však našim nepriateľom, pretože sa topí ľad," povedal pre NBC komisár NHL Gary Bettman.

Viac o téme: NHL Colorado Avalanche Vegas Golden Knight