VIDEO Levante opäť zaskočilo lídra La Ligy: Atlético doma padlo po 447 dňoch

Luis Suárez a v pozadí gólové oslavy futbalistov LevanteLuis Suárez a v pozadí gólové oslavy futbalistov Levante Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID – Futbalisti Atlética Madrid prehrali v španielskej La Lige na domácej pôde po 447 dňoch. V sobotňajšom 24. kole podľahli Levante 0:2. S tým istým klubom pritom zakopli už v stredu, v dohrávke 2. kola sa zrodila remíza 1:1.

Klub z predmestia Valencie sa, podobne ako v prvom vzájomnom meraní síl, dostal do vedenia už v prvom polčase. V 31. minúte nezvládol Geoffrey Kondogbia na hranici pokutového územia kľúčový súboj s Rubénom Rochinom, lopta sa odrazila na nohu Joseho Luisa Moralesa, ktorý strelou k pravej žrdi prekonal Jana Oblaka. Jeho pokus však tečovali hneď dvaja domáci obrancovia a v zápise o stretnutí tak figuruje vlastný gól Maria Hermosa.

Atlético malo hneď niekoľko príležitostí na vyrovnanie. V 58. minúte vytlačil brankár Dani Cardenas priamy kop Luis Suareza z 25 metrov končekmi prstov na pravú žrď. O chvíľu neskôr zase nohou reflexívne vyrazil pokus Joaa Felixa, ktorý z bezprostrednej blízkosti umiestňoval do brány prihrávku Marcosa Llorenteho.

V nadstavenom čase sa po centri z pravej strany do lopty oprel exportným volejom z hranice pokutového územia Thomas Lemar, no Cardenas vytlačil mimo svojej pravej žrde. V samom závere sa v pokutovom území Levante ocitol aj brankár Jan Oblak. Tlak domácich však prerušila zlá prihrávka Llorenteho, ktorú na pravej strane zachytil Jorge De Frutos, vyštartoval popri postrannej čiare a strelou z polovice ihriska rozhodol gólom do prázdnej brány duel v prospech svojho tímu.

Koniec úžasnej série Atlética

Atlético prišlo na štadióne Wanda Metropolitano v rámci La Ligy o všetky body prvýkrát od decembra 2019, keď podľahlo Barcelone 0:1. V posledných štyroch ligových dueloch navyše získalo len päť bodov a náskok pred druhým Realom Madrid sa scvrkol na tri body. Stále má však zápas k dobru.

"Výsledok nás samozrejme neteší. Mali sme dostatok šancí na to, aby sme dnes zvíťazili, no nevyužili sme ich a navyše sme inkasovali góly, ktoré by sme v minulosti ubránili. Stále sme však na čele tabuľky a sme presvedčení o tom, že sme schopní sa na ňom udržať. Je normálne, že v dlhodobej súťaži mužstvo zastihne mierna kríza. Zostáva len dúfať, že nebude trvať dlho," povedal pre agentúru DPA obranca Mario Hermosa.

Diego Simone Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

Levante dokázalo po januárovom víťazstve na pôde Realu Madrid (2:1) zdolať aj druhého ašpiranta na titul. Na plnom bodovom zisku mal obrovský podiel 23-ročný brankár Cardenas, ktorý sa v najvyššej súťaži predstavil len druhýkrát v kariére: "Tréner mi v piatok povedal, že idem do brány. Prekvapilo ma to. Dokonca som sa pýtal našej jednotky, či je v poriadku."

Trénerovi Pacovi Lopezovi sa odvďačil čistým kontom, no priznal, že to nebolo jednoduché: "Súper nás v niektorých fázach doslova zatlačil na vlastnú polovicu. Proti lídrovi tabuľky sme však nič iné ani nemohli čakať. Bolo to náročné." Jeho tím poskočil na ôsmu priečku a na šieste miesto, znamenajúce účasť v pohárovej Európe, stráca päť bodov.

Viac o téme: Levante La Liga Atlétice Madrid