VIDEO City v šlágri zdolalo Arsenal, United bodovali naplno proti Newcastlu

Raheem Sterling oslavuje gól Manchestru CityRaheem Sterling oslavuje gól Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Julian Finney

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City dosiahli trináste ligové víťazstvo za sebou. V nedeľnom stretnutí 25. kola zdolali v Londýne Arsenal 1:0, jediný gól strelil už v 2. minúte Raheem Sterling. "Citizens" sú na čele tabuľky s desaťbodovým náskokom pred mestským rivalom United, ktorý na Old Trafford zdolal Newcastle United 3:1.

O triumfe "červených diablov" rozhodli góly Marcusa Rashforda, Daniela Jamesa a Bruna Fernandesa (z 11 m). Slovenský brankár hostí Martin Dúbravka bol na lavičke náhradníkov. Newcastle je na 17. mieste, tri body od zóny zostupu.

West Ham United zdolal Tottenham Hotspur 2:1. "Kladivári" neprehrali v Premier League po štvrtý raz za sebou a v tabuľke sa posunuli na štvrté miesto o bod pred Chelsea Londýn. Naopak, Tottenhamu sa nedarí, z uplynulých piatich zápasov utrpel štyri prehry a figuruje na deviatej priečke.

Hráči Leicestru City uspeli na pôde Aston Villy 2:1. Základy víťazstva položili v prvom polčase, keď sa v priebehu štyroch minút presadili James Maddison a Harvey Barnes, domáci po zmene strán už iba skorigovali zásluhou Bertranda Traoreho.