Medailové zrkadlo majstrovstiev v Cortine: Vlhová potiahla Slovensko do prvej desiatky!

Petra Vlhová so striebornou medailouPetra Vlhová so striebornou medailou Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

CORTINA D'AMPEZZO - Rakúsko sa s piatimi zlatými medailami stalo najúspešnejšou krajinou 46. majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Slovensko vďaka dvom druhým miestam Petry Vlhovej z kombinácie a slalomu obsadilo v Cortine d'Ampezzo v medailovej bilancii ôsmu pozíciu, kovy dobylo desať krajín.

O tituly zjazdárskej veľmoci (5-1-2) sa dvoma víťazstvami postarali Katharina Liesnbergerová aj Vincent Kriechmayr, jedno zlato pridal Marco Schwarz. Liensbergerová a Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, obe s bilanciou 2-0-1, boli najúspešnejšími účastníčkami šampionátu v individuálnej medailovej tabuľke.

Katharina Liensbergerová so zlatou Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Giovanni Auletta

Švajčiarsko skončilo v hodnotení krajín druhé zásluhou troch zlatých medailí (3-1-5), tretiu priečku obsadilo Francúzsko s dvoma zlatými, jedným strieborným a dvoma bronzovými kovmi.