Djokovičova jazda ako na horskej dráhe: Bol som nežiadúcou osobou, o to je titul sladší

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič priznal, že po udalostiach, ktoré predchádzali Australian Open, mu deviaty triumf na prvom grandslame sezóny urobil mimoriadnu radosť. Podľa vlastných slov totiž do turnaja v Melbourne vstúpil ako nežiaduca osoba.

Tridsaťtriročný Djokovič vo finále porazil 7:5, 6:2, 6:2 Daniila Medvedeva z Ruska a pripísal si osemnásty grandslamový titul v kariére. Pred turnajom sa musel vyrovnať s ostrou kritikou, keď pre účastníkov požadoval výnimky z prísnych opatrení proti šíreniu koronavírusu.

"Myslím, že emocionálne to bol najťažší turnaj, čo som zažil," citovala agentúra Reuters Djokoviča, ktorý navyše dohrával turnaj s natrhnutým brušným svalom. "Najlepšie by som to opísal ako jazdu na horskej dráhe. A o to je víťazstvo pre mňa sladšie a z turnaja si môžem odniesť veľa pozitívnych vecí," vyhlásil.

Novak Djokovič získal v Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

Jeho kritici navyše nezabudli, že vlani usporiadal sériu turnajov Adria Tour, kde sa nedodržiavala protikoronavírusové  opatrenia a Djokovič sa sám nakazil koronavírusom. "V médiách sa to dosť rozoberalo. Karanténa, list, ktorý som poslal vedeniu turnaja s návrhmi na zlepšenie od hráčov a ktorý si všetci zle vyložili ako zoznam požiadaviek," uviedol Djokovič.

"A zrazu som bol zo dňa na deň v Austrálii nežiadúcou osobou," vyhlásili prvý hráč sveta. "Samozrejme, že ma kritika zasiahla. Som tiež iba človek. Ale myslím, že za všetky tie roky už som sa naučil podobné veci nevnímať a myslieť na to, čo je dôležité," pridal Djokovič.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Novak Djokovič Australian Open
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Brownbill
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články