VIDEO Lipsko sa priblížilo Bayernu na rozdiel dvoch bodov, Augsburg remizoval s Leverkusenom

Hráč Lipska Marcel Sabitzer (vpravo) oslavuje úvodný gól do bránky HerthyHráč Lipska Marcel Sabitzer (vpravo) oslavuje úvodný gól do bránky Herthy Zdroj: SITA/AP/Soeren Stache

AUGSBURG - V úvodnom nedeľnom zápase 22. kola nemeckej futbalovej Bundesligy remizoval domáci Augsburg, v základnej zostave s Lászlóm Bénesom, s Bayerom Leverkusen 1:1. Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte zásluhou Floriana Niederlechnera, ale hostia vyrovnali v piatej minúte nadstaveného času vďaka presnému zásahu Edmonda Tapsobu. Bénes hral do 72. minúty a videl žltú kartu.

Hertha Berlín, so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom na lavičke náhradníkov, prehrala na domácom štadióne s RB Lipsko 0:3. Lipsko vyhralo štvrtý ligový duel za sebou a z druhého miesta stráca na lídra a obhajcu Bayern Mníchov iba dva body.

V záverečnom zápase kola zvíťazil v súboji tabuľkových susedov Hoffenheim nad Werderom Brémy 4:0.