VIDEO Washington otočil zápas proti New Jersey, David Pastrňák roztrhal súpera hetrikom

Zdeno Chára a Nick Jensen v súbojiZdeno Chára a Nick Jensen v súboji Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom zápase NHL pod šírou oblohou nad Philadelphiou 7:3. Hlavnou postavou duelu v rezorte pri jazere Tahoe v Nevade bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol hetrik. Slovenský brankár v drese Bruins Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi.

Pastrňák si pripísal svoj desiaty hetrik v kariére, keď sa presadil v úvodoch prvých dvoch tretín a v závere duelu. Prvý gól strelil za svitu slnka, posledný už pod umelým osvetlením. "Bolo to nádherné. Bolo super, že sme si zahrali za svetla i po západe slnka. To temno má tiež svoje čaro. Bola to úžasná skúsenosť," povedal pre nhl.com. Pastrňák, ktorý strelil druhý hetrik v sezóne, ten prvý dosiahol taktiež proti Flyers, a je len druhý hráč v histórii NHL, ktorý strelil tri góly v zápase pod holým nebom. Ako prvému sa to podarilo Tylerovi Toffolimu vlani vo februári.

Bruins rozhodli zápas v prostrednej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Svoj premiérový gól v NHL v nej strelil center Trent Frederic, Brad Marchand, Connor Clifton, Craig Smith a John Moore zaznamenali zhodne po dve asistencie. "Je to ťažký rok bez fanúšikov, no toto bolo naozaj špeciálne. Mal som šťastie, že som si zahral niekoľko zápasov pod holým nebom, tento však bol najlepší. Bude to krásna spomienka," povedal Moore. "Medveďom" sa v tejto sezóne proti Flyers darí, keď uspeli aj v piatej vzájomnej konfrontácii. Tentoraz to však mali jednoduchšie, keďže Philadelphii opäť chýbalo až šesť hráčov, ktorí figurovali na covidovej listine. Medzi nimi aj Jakub Voráček či kapitán Claude Giroux.

Svetlá začínajú svietiť na Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Rich Pedroncelli

V drese "letcov" zaznamenal James van Riemsdyk dva góly a asistenciu. Brankár Carter Hart pustil za svoj chrbát šesť gólov z 23 striel a na začiatku tretej tretiny ho vystriedal Brian Elliott. "Boli lepší a my sme neboli príliš zodpovední v obrane. V druhom dejstve sme mali výpadok a je ťažké vyhrať, keď dostanete štyri góly za tretinu," povedal Sean Couturier.

Boston bodoval naplno po dvoch prehrách a na čele Východnej divízie má trojbodový náskok pred druhým Washingtonom a zápas k dobru. Philadelphia je tretia.

David Pastrňák (v strede) Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Rich Pedroncelli

Hráči Montrealu prehrali druhýkrát za sebou a štvrtýkrát z posledných piatich duelov, keď podľahli v Ottawe 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral 10:59 minúty a pripísal si jeden hit. Víťazný gól strelil Brady Tkachuk v 64. minúte a zaznamenal aj jednu asistenciu. Rovnakú bilanciu mal aj Drake Batherson, brankár Matt Murray kryl 30 striel Montrealu. "Práve on bol podľa mňa najužitočnejší hráč zápasu. Myslím si, že je náš najužitočnejší hráč počas väčšiny roka, je úžasný a my mu musíme pomáhať," povedal Tkachuk.

V drese Canadiens skórovali Nick Suzuki a Corey Perry, Jake Allen mal 36 úspešných zákrokov. "V predĺžení sme boli nedbalí a na konci aj unavení. Pri ich víťaznom góle sme mali na ľade dvoch chalanov, ktorí tam boli už príliš dlho a nezvládli sme to. Mali sme hrať jednoduchšie, menej riskovať," povedal tréner Claude Julien. Montreal prišiel o útočníka Jonathana Drouina, ktorý sa zranil v závere druhej tretiny po hite od Mikea Reillyho. Ruský útočník Ottawy Jevgenij Dadonov odohral 300 zápasov v základnej časti NHL, nazbieral v nich 210 bodov (97+113).

Brankár Ottawy Matt Murray Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/Adrian Wyld/The Canadian Press via AP

Washington si na svojom ľade poradil s New Jersey 4:3. V domácom drese žiaril T. J. Oshie, ktorý k dvom gólom pridal aj asistenciu. Oba presné zásahy zaznamenal počas presiloviek a ukončil tak deväťzápasové strelecké suchoty. "Je fajn, že mi to tam opäť padlo. Pri prvom góle som tečoval strelu Johna Carlsona, pri druhom mi prihral Jevgenij Kuznecov," uviedol Oshie. Capitals premenili tri zo štyroch presiloviek, New Jersey len jednu z troch. V presilovke sa presadil aj Alexander Ovečkin, ktorý tak zaznamenal už 712. gól v ZČ a na šiesteho v historických tabuľkách NHL Phila Esposita stráca už len päť zásahov.

Tridsaťpäťročný útočník Travis Zajac odohral svoj jubilejný tisíci zápas v základnej časti a všetky v drese "diablov". "Bol to pre mňa špeciálny moment, na ktorý nikdy nezabudnem, ale nebol to výsledok, ktorý sme chceli," povedal. Zdeno Chára odohral za Caps 18:29 minúty, päťkrát ohrozil súperovu bránku, no napokon mal na konte iba mínusový bod a dve trestné minúty. Jeho spoluhráč Richard Pánik strávil na ľade 12:18 minúty.

O triumfe Winnipegu vo Vancouveri 4:3 rozhodol po 27 sekundách predĺženia Pierre-Luc Dubois. Bol to jeho druhý gól v zápase a pridal aj asistenciu. Boli to jeho prvé body po prestupe z Columbusu Blue Jackets. Za Jets však stihol odohral len tri stretnutia, keďže najprv išiel do dvojtýždňovej karantény a potom musel pauzovať pre zranenie v dolnej časti tela. "Je to dobrý pocit. Pri prvom góle som dostal peknú prihrávku od Blakea Wheelera a akoby mi z ramien spadla ťarcha," povedal pre nhl.com. Darilo sa aj Markovi Scheifelemu, ktorý strelil gól, pridal dve asistencie a svoju bodovaciu sériu natiahol už na desať zápasov. Počas nich nazbieral dokopy 16 bodov (7+9). Brankár Winnipegu Connor Hellebuyck mal 31 úspešných zákrokov. V drese Canucks strelil dva góly Elias Pettersson.

WASHINGTON CAPITALS – NEW JERSEY DEVILS 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Góly: 34. Oshie (Carlson, Bäckström), 50. Carlson (Dillon, Vrána), 52. Oshie (Kuznecov, Eller), 57. Ovečkin (Oshie, Bäckström) – 10. Johnsson (Palmieri, Zacha), 24. Hughes (Johnsson, Palmieri), 60. Gusev (Severson). Brankári: Anderson - Dell, strely na bránku: 41:26.

OTTAWA SENATORS – MONTREAL CANADIENS 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 10. Batherson (Zub), 44. Norris (Zajcev, Tkachuk), 64. Tkachuk (Batherson, Brännström) – 2. Suzuki (Anderson), 55. Perry (Petry). Brankári: Murray - Allen, strely na bránku: 39:32.

BOSTON BRUINS – PHILADELPHIA FLYERS 7:3 (2:2, 4:0, 1:1)
Góly: 1. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 16. McAvoy (Marchand, Clifton), 21. Pastrňák (Ritchie, Vaakanainen), 37. Coyle (Smith), 37. Frederic (Moore, Clifton), 38. Ritchie (Moore, Smith), 58. Pastrňák (Studnicka) – 7. Farabee (Couturier, Van Riemsdyk), 15. Couturier (Hayes, Van Riemsdyk), 53. Van Riemsdyk (Hayes, Provorov). Brankári: Hart (41. Elliott) - Rask, strely na bránku: 35:19.

VANCOUVER CANUCKS – WINNIPEG JETS 3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 4. Sutter (Benn), 16. Pettersson (Boeser, Miller), 60. Pettersson (Hughes, Miller) – 35. Dubois (Wheeler, Scheifele), 46. Scheifele (Wheeler), 51. Pionk (Dubois, Ehlers), 61. Dubois (Scheifele, Wheeler). Brankári: Holtby - Hellebuyck, strely na bránku: 34:31.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára Richard Pánik Boston Bruins New Jersey Devils David Pastrňák
  • Zdroj: športky, TASR