Novak Djokovič so zlými správami, tenis musí ísť bokom: Trhlina sa pri záťaži zväčšila

Novak Djokovič získal v Melbourne osemnásty grandslamový titulNovak Djokovič získal v Melbourne osemnásty grandslamový titul Zdroj: SITA/AP/Hamish Blair

MELBOURNE - Zranenie brušného svalu sa pri útoku na 18. grandslamový titul Djokovičovi podľa nového vyšetrenia zhoršilo a vyžiada si pauzu. Čerstvo deväťnásobný šampión Australian Open pri dnešnom pózovaní s trofejou na predmestí Melbourne v Brightone nespresnil dĺžku tejto prestávky.

"Dnešná nová magnetická rezonancia ukázala, že sa trhlina pri záťaži zväčšila. Podľa toho, čo hovoril doktor, to nie je nijako hrozné, ale budem si musieť dať voľno a nechať to zahojiť sa," uviedol tridsaťtriročný srbský tenista.

Sval na pravej strane si poranil v treťom kole už minulý piatok, napriek tomu v nedeľu opäť pozdvihol v Aréne Roda Lavera trofej. Prvý hráč svetového rebríčka porazil vo finále ruského protivníka Daniila Medvedeva v troch setoch.

Djokovič avizoval, že zrejme zredukuje svoj turnajový program. Zameria sa na grandslamy a pokúsi sa dohnať rekordmanov Rafaela Nadala s Rogerom Federerom, ktorí z nich majú o dva tituly viac, teda dvadsať. Pri plánovaní podľa neho zohrá veľkú úlohu tiež pandémia koronavírusu a rodina.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Hamish Blair
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články