VIDEO Polášek ukázal grandslamovú trofej: Je hladný po úspechu... Chce byť svetovou jednotkou!

Filip Polášek pózuje s trofejou z Australian OpenFilip Polášek pózuje s trofejou z Australian Open Zdroj: Športky/Martin Bublavý

BRATISLAVA - Po triumfe na Australian Open je hladný po ďalších úspechoch. Slovenský tenista Filip Polášek chce získať ďalšie grandslamové tituly a stať sa raz svetovou deblovou jednotkou. S Chorvátom Ivanom Dodigom sa po úspešnom ťažení v Melbourne vrátili do elitnej desiatky a potvrdili, že to vo finálových dueloch na veľkých turnajoch vedia.

"V najdôležitejších zápasoch vieme s Ivanom zúročiť naše skúsenosti. Všetky tri veľké finálové duely sme vyhrali - na Australian Open, predvlani v Cincinnati i v Pekingu. V Melbourne som sa v tomto roku cítil dobre už od úvodných tréningov. Vyhovoval mi rýchly povrch, náter bol o niečo starší. Bol to podobný povrch ako v Cincinnati. Naše výkony mali stúpajúcu tendenciu, posledné tri-štyri zápasy sme hrali naozaj na vysokej úrovni," povedal Polášek po pondelňajšom návrate z Austrálie.

Počas dlhého letu prišlo aj na oslavy veľkého úspechu. "Dali sme si s Ivanom pár drinkov, no iba na začiatku letu. Balenie bolo trochu hektické, ale všetko sme zvládli. Cesta bola výborná. Prvé dve-tri hodiny som ešte odpovedal na gratulácie. Bolo ich neúrekom. Za víťazstvo na Australian Open sme dostali dve trofeje, ktoré sme si zobrali so sebou do príručnej batožiny. Tie, na ktorých sú vyryté naše mená, zostali v Melbourne. Som milo prekvapený, že v Bratislave je teraz pekné počasie. Keď som si pred dvomi týždňami čítal predpoveď, na Slovensku boli mrazy. Pózovanie s trofejou bolo veľmi príjemné," dodal Polášek.

Slovenský deblový špecialista sa už tešil na zvítanie s partnerkou, ktorá mu minulý piatok porodila druhú dcéru Oliviu-Viktóriu. "V priebehu pondelka alebo utorka by ju mali prepustiť z nemocnice. Staršia dcéra je ešte u priateľkiných rodičov, takže budem chvíľu doma sám, no určite si to potom všetko vynahradíme. Už som sa veľmi tešil domov, veď na cestách sme boli s Ivanom 51 dní. Stálo to však za to. Na prípravnom turnaji ATP v tureckej Antalyi sme postúpili až do finále a v Melbourne sme dokráčali až k vytúženému grandslamovému titulu. Pomaly mi dochádza, že som prvý slovenský mužský grandslamový šampión v histórii. Dobre sa to počúva, to mi už nikto nevezme. Verím však, že toto je len začiatok našej úspešnej cesty."

Grandslamový úspech slovensko-chorvátskeho tandemu sa zrodil rok a pol po tom, ako odštartovali vzájomnú spoluprácu. "Bolo to naozaj v krátkom čase, veď tohtoročný Australian Open bol iba náš šiesty spoločný grandslamový turnaj. Vlani sa takmer nič nehralo. Trikrát sme postúpili minimálne do semifinále, čo svedčí o tom, že sme si naozaj sadli, na kurte i mimo neho."

Polášek si teraz dožičí krátku pauzu, potom začne s prípravou na ďalšie turnaje. "Tri-štyri dni si dám voľno a potom sa opäť zahryznem do tréningov. Na budúcu sobotu odlietame do katarskej Dauhy, potom nás čakajú ďalšie veľké turnaje v Dubaji a v Miami. Verím, že aj tento trip dopadne úspešne. Na každý turnaj pôjdem s cieľom zvíťaziť."

Filip Polášek s trofejou Galéria fotiek (4) Zdroj: Športky/Martin Bublavý

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Filip Polášek Ivan Dodig Autralian Openk
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky/Martin Bublavý; VIDEO: Športky/Martin Bublavý
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články