Smolná prehra slovenských futbalistiek na Malte: Podali sme skvelý výkon, škoda inkasovaného gólu

Slovenské reprezentantky v zápase proti Malte
Slovenské reprezentantky v zápase proti Malte

TA QUALI - Slovenská futbalová reprezentácia žien prehrala v utorok v stretnutí v rámci turnaja Visit Malta Womens Trophy na Malte s Rakúšankami 0:1. Zverenky trénera Petra Kopúňa na podujatí minulý týždeň zdolali domácu Maltu 4:0.

Slovenky na turnaji obsadili tretie miesto, víťazkami sa stali favorizované Švédky po utorňajšom triumfe 3:0 nad domácim výberom, resp. minulotýždňovou výhrou 6:1 nad Rakúskom.Visit Malta Womens Trophy:
Rakúsko - SR 1:0 (1:0)
Gól: 14. Hobingerová
Zostava SR: Korenčiová – Horváthová, Bartovičová, Fischerová, Zdechovanová (84. Košíková) - Mikolajová, Bíróová, Škorvánková (84. Ondrušová) - Hmírová, Šurnovská - Havranová (66. Sluková)

hlas (zdroj: www.futbalsfz.sk):
Peter Kopúň, tréner SR: "Obojstranne dobrý až výborný zápas, do ktorého sme sa chytili neskôr, to sme už prehrávali 0:1. Ale zhruba od 20. až 25. minúty sme vstúpili do diania, vypracovali sme si aj šance, musíme príležitosti premietať. Verím, že v blížiacej sa kvalifikácii MS to tak bude. Som spokojný s odovzdaním sa dievčat, po prestávke sme robili veľa z toho, čo trénujeme, akou cestou vo futbale chceme ísť. Ak by sme dali jeden gól, usmievali by sme sa ešte viac. Z našej strany to bol vo vzájomných zápasoch s Rakúskom najlepší výkon."


Tagy: Slovensko ženy Visit Malta Women Trophy

Zdroj:
TASR
Foto:
futbalsfz.sk/Michal Vengloš

DISKUSIA