Martina Dubovská prežíva obrovskú rodinnú tragédiu: Sústrasť vyjadrili Žampa aj Zuzulová

Martina DubovskáMartina Dubovská Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenská lyžiarka Martina Dubovská prežíva veľký smútok. V stredu na sociálnej sieti oznámila, že jej mama podľahla vážnym zraneniam, ktoré utrpela pri autonehode. V stredu doobeda o tom informovali aj niektoré české médiá, kondolovali jej už aj Veronika Velez-Zuzulová a Adam Žampa.

"Milujem ťa navždy, mamička," napísala Dubovská k fotografii na Instagrame, ľudia jej do komentárov posielajú podporné správy. Žampa napísal: "Maťka úprimnú sústrasť. Buď silná, keby niečo, sme tu pre teba!"

Dvadsaťosemročná lyžiarka žije v Liptovskom Mikuláši, ale od šestnástich rokov reprezentuje Českú republiku. Minulý týždeň sa mala predstaviť v slalome na MS v Cortine d'Ampezzo. Pre vážnu nehodu v jej rodine však štart odriekla. "Som si istá, že by ma mamička rada videla pretekať v Cortine, ale život je dôležitejší ako preteky," napísala Dubovská.

 

Dubovská zažíva výsledkovo najvydarenejšiu zimu v kariére. Hneď v úvodných slalomoch sezóny vo fínskom Levi obsadila dvanáste a desiate miesto, bodovala vo všetkých slalomoch sezóny a v priebežnom poradí disciplíny je vo Svetovom pohári trinásta.

Viac o téme: Martina Dubovská
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články