Behramiová v ohromnej forme ovládla zjazd: Vlhová po 97 dňoch prišla o celkové vedenie!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Elvis Piazza

VAL DI FASSA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju na čele hodnotenia predstihla o 29 bodov. Druhá skončila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová (+0,02 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,26).

Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne. Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo doterajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov.

Lara Gut-Behramiová Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati


      V talianskom stredisku sa náhradný zjazd za preteky v nemeckom Garmisch-Partenkirchene išiel v teplom, výrazne jarnom počasí. Lyžiarky sa v úvodnej pasáži snažili aj na terénnych vlnách držať čo najviac kontakt s podložkou, aby nabrali rýchlosť do rovinatejšej časti. Gutová-Behramiová sa na trať vydala so sedmičkou, maximálne sa usilovala o jazdu v zjazdárskom postoji. Zároveň sa jej darilo oblúky prechádzať čisto a vysokou stopou. Hoci na treťom a štvrtom medzičase mierne zaostávala, do cieľového úseku si priviezla vysokú rýchlosť a tesne sa dostala do zelených čísel. Rozdiel dvoch stotín medzi ňou a Siebenhoferovou bol v prepočte 56 centimetrov. "Je to špecifický kopec, musíte nájsť rovnováhu medzi dravosťou a technikou lyžovania. Dnes som vyhrala v spodnej časti, sneh bol odlišný v porovnaní s tréningami, čo ma príjemne prekvapilo. Bolo to jednoduchšie, na lyžiach som sa cítila stabilnejšie. Do zajtra ešte mám na čom popracovať, náskok bol tesný," povedala víťazka podľa portálu laola1.at.

Vlhová v dvoch tréningoch zaostala za najrýchlejšími o 2,74 a 1,96 sekundy. V čase jej štartu s číslom 19 už vrchná pasáž vplyvom teploty mäkla. Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa napriek veľmi agresívnej jazde vyhral väčším zaváhaniam, jej odstup narastal veľmi mierne a sekundu presiahol až v cieli. Z ôsmej pozície po dojazde klesla ešte o jedno miesto, rovnaký čas mala aj Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorej v celkovom poradí prestížneho seriálu patrí tretia pozícia.

Petra Vlhová Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati


V sobotu je na programe ďalší zjazd a v nedeľu sa pôjde super-G, obe súťaže (obe o 11.00 h) sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

Výsledky piatkového zjazdu SP vo Val di Fassa: 1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:23,93 min, 2. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +0,02 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,26, 4. Kira Weidleová (Nem.) +0,33, 5. Breezy Johnsonová (USA) +0,36, 6. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,82, 7. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,84, 8. Laura Pirovanová (Tal.) +0,90, 9. Petra VLHOVÁ (SR) a Michelle Gisinová (Švaj.) obe +1,12

Celkové poradie SP (po 23 z 33 súťaží): 1. Gutová-Behramiová 1047 bodov, 2 VLHOVÁ 1018, 3. Gisinová 836, 4. Marta Bassinová 743, 5. Sofia Goggiová 740, 6. Federica Brignoneová (všetky Tal.) 651

Poradie v zjazde (6 z 8): 1. Goggiová 480, 2. Suterová a Johnsonová 330, 4. Gutová-Behramiová 283, 5. Ester Ledecká (ČR) 206, 6. Weidleová 205, ..., 11. VLHOVÁ 142

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15
Viac o téme: Petra Vlhová Lara Gut-Behramiová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Elvis Piazza
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články