VIDEO Chára s Pánikom majú ďalší triumf, slovenský súboj skončil výpraskom

Hráči Washingtonu Capitals oslavujú gólHráči Washingtonu Capitals oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

NEW JERSEY - Hráči Washingtonu v zostave so slovenskou dvojicou Zdeno Chára a Richard Pánik zvíťazili na ľade New Jersey 5:2. Slávili druhý triumf za sebou a vyhupli sa na čelo tabuľky Východnej divízie. Capitals, ktorí nastúpili bez zraneného centra Jevgenija Kuznecova, ťažili z výborného štartu, v 6. minúte viedli 2:0, v 14. minúte zvýšil Lars Ellers už na 3:0.

John Carlson a Carl Hagelin prispeli k triumfu dvoma asistenciami. "Rozhodne sme neboli pripravení na zápas. Neboli sme pripravení bojovať, strácali sme množstvo pukov. Akoby sme hrali trochu ľahkovážne, pri mantineloch sme nebojovali dostatočne srdnato. Zvyšných 40 minút sme hrali dobre, taký výkon chcem vidieť, no prvá tretina bola absolútne neakceptovateľná," hodnotil duel tréner Devils Lindy Ruff. Chára odohral 19 a pol minúty, pripísal si dva plusové body, Pánik počas 11 a pol minúty zaznamenal jednu plusku. Devils prehrali štvrtý zápas z piatich, na Capitals narazia aj v noci na pondelok.

Repríza finále v réžii obhajcu

Hokejisti Tampy Bay triumfovali v zápase zámorskej NHL v noci na nedeľu doma nad Dallasom vysoko 5:0. Lightning predĺžili sériu víťazstiev na číslo štyri. V repríze minulosezónneho finále Stanleyho pohára proti sebe nastúpili dvaja slovenskí obrancovia. Domáci Erik Černák, ktorý nedohral predošlý zápas po nastrelení pukom, bol schopný proti Tampe nastúpiť, päťkrát vystrelil a odohral vyše 21 minút. Jeho krajan Andrej Sekera odohral vyše 13 minút a do štatistík si zapísal dva mínusové body.

Brankár obhajcu titulu Tampy Andrej Vasilevskij zlikvidoval 20 striel Stars a zaznamenal druhý shutout za sebou, celkovo 23. v profiligovej kariére. "Vyzerá, akoby bol stále uvoľnený. To je na ňom také úžasné. Snažíme sa mu situáciu vždy uľahčiť, no musí existovať dôvod, prečo je najlepší brankár na svete. Neustále to ukazuje," povedal na adresu ruského brankára kapitán "bleskov" Steven Stamkos. Na výhre sa podieľal gólom a asistenciou, rovnako ako Anthony Cirelli, ktorý sa vrátil do zostavy Lightning po šesťzápasovej absencii spôsobenej zranením v hornej časti tela.

Erik Černák čekuje Joea Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP Photo/Mike Carlson

Antonovi Chudobinovi v bránke Stars sa nedarilo, inkasoval päť gólov zo 17 striel a na začiatku tretej tretiny prepustil miesto Jakeovi Oettingerovi. Ten si pripísal päť zákrokov. "Máme za sebou zlý desaťzápasový segment. Prehrali sme niekoľko zápasov, v ktorých sme mali zvíťaziť. Musíme to zlomiť," uviedol pre nhl.com tréner "hviezd" Rick Bowness.

Tatarov Montreal znovu neuspel

Winnipeg zdolal Montreal 2:1 po predĺžení a natiahol svoju víťaznú sériu na štyri zápasy. O triumfe Jets rozhodol v prvej minúte predĺženia Paul Šťastný. Prihral mu Nikolaj Ehlers, ktorý otvoril skóre v druhej tretine. Oporou domáceho tímu bol brankár Connor Hellebuyck, ktorý zneškodnil 40 striel súpera. Canadiens stále čakajú na prvé víťazstvo pod novým trénerom Dominiqueom Ducharmem, celkovo ťahajú šnúru piatich prehier. Slovenský krídelník Tomáš Tatar nastúpil opäť v prvom útoku "Habs", na ľade strávil 12 a pol minúty, vyslal jednu strelu. Obranca Montrealu Jeff Petry odohral jubilejný 700. duel v kariére.

V ďalšom zápase Philadelphia uspela na ľade Buffala 3:0 aj vďaka brankárovi Brianovi Elliottovi, ktorý zlikvidoval všetkých 23 striel domácich a udržal si čisté konto. Bol to jeho druhý shutout v sezóne a celkovo 42. v profiligovej kariére. Góly Flyers strelili Sean Couturier, Shayne Gostisbehere a Scott Laughton. Ten sa vrátil po pauze do zostavy "letcov", rovnako ako Justin Braun, Oskar Lindblom a Jakuba Voráček. Buffalo hralo bez zraneného Jacka Eichela, nepomohol mu ani návrat fínskeho beka Rasmusa Ristolainena.

Landeskog sa vyrovnal Forsbergovi

Líder ligy z Toronta zvíťazil na ľade Edmontonu 4:0 a zastavil Oilers sériu piatich víťazných duelov. Brankár Maple Leafs Jack Campbell mal 30 úspešných zákrokov a zaknihoval tretí shutout v kariére.

Colorado si poradilo s Arizonou 6:2. Jedným gólom sa na víťazstve Avalanche podieľal kapitán Gabriel Landeskog, bol to už jeho 202. presný zásah v drese Colorada, čím sa v historickej klubovej tabuľke strelcov vyrovnal na treťom mieste krajanovi Petrovi Forsbergovi. Strelecky sa presadil aj Nathan MacKinnon, ktorý už v 17. zápase sezóny pokoril hranicu 20 bodov, čo sa mu podarilo štyrikrát po sebe. Napodobnil tak Joea Sakica, Forsberga a Petra Šťastného, ktorí to v rámci organizácie takisto dokázali.

Hráči St. Louis sa po troch prehrách dočkali plného bodového zisku, v divokej prestrelke skolili domáce San Jose 7:6. Dvomi gólmi sa pod víťazstvo Blues podpísal obranca Marco Scandella. Brankár "bluesmanov" Jordan Binnington nebude na svoj 100. zápas v NHL spomínať v dobrom, po štvrtom inkasovanom góle z 19 striel striedal a bol viditeľne nahnevaný. Nahradil ho nováčik Ville Husso, ktorý následne vykryl 19 z 21 striel.

O výhre Caroliny rozhodol Martin Nečas

Anaheim podľahol Vegas 2:3 po predĺžení a utrpel už šiestu prehru v rade. Hrdinom duelu bol švédsky útočník William Karlsson, ktorý skóroval v riadnom hracom čase a vo štvrtej minúte predĺženia zariadil víťazstvo Golden Knights. Nashville si poradil s Columbusom 2:1 najmä zásluhou obrancu Mattiasa Ekholma. Ten sa vrátil po zranení do súťažného diania a strelil oba góly domácich. Prvý presný zásah bol zároveň jeho jubilejný 200. bod v NHL.

Detroit triumfoval na ľade Chicaga 5:3 a prvýkrát od decembra 2018 strelil päť gólov v dvoch zápasoch po sebe. Red Wings ukončili presilovkové trápenie, v početnej výhode skórovali prvýkrát po 15 stretnutiach.

Carolina sa po troch prehrách radovala z triumfu nad Floridou 4:3 po nájazdoch, ten rozhodujúci premenil v piatej sérii český útočník Martin Nečas. New York Islanders nestačil na Pittsburgh, ktorému podľahol 3:4 po predĺžení. Obranca Kris Letang sa na víťazstve hostí podieľal asistenciou a dvomi gólmi, vrátane víťazného. Jeho spoluhráč Kasperi Kapanen zaznamenal vďaka asistencii svoj 100. bod v profilige.

Buffalo - Philadelphia 0:3

Ottawa - Calgary 3:6

New Jersey - Washington 2:5

Nashville - Columbus 2:1

Edmonton - Toronto 0:4

Florida - Carolina 3:4 pp a sn

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 pp

Tampa Bay - Dallas 5:0