VIDEO Horor na trati: Dva strašné pády! Krik lyžiarok od bolesti a zásah vrtuľníka

Kajsa Vickhoff Lieová mala hrôzostrašný pádKajsa Vickhoff Lieová mala hrôzostrašný pád Zdroj: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati

VAL DI FASSA - SuperG žien vo Val di Fassa bolo prerušené pre vážne zranenie nórskej lyžiarky Kajsy Vickhoff Lieovej. Nórka v jednej z bránok stratila kontrolu nad lyžami, pretočilo ju, urobila niekoľko kotrmelcov a skončila v neprirodzenej pozícii v ochranných sieťach. Jej krik neveštil nič dobré.

Napokon ju so zraneniami musel previezť do nemocnice vrtuľník. Podľa ORF mali lekári podozrenie na zlomeninu píšťaly a ihlice. 

Ďalší nepríjemný pád mala Rosina Schneebergerová s číslom 21. Rakúšanka zachytila jednu z bránok, udrela si nohu a zranená sa kĺzala po svahu až sietí, kde kričala v bolestiach. Takisto ju museli transportovať do nemocnice. Preteky sa naťahovali, jazdu Švajčiarky Jasmine Fluryovej museli dokonca stopnúť žltými vlajkami, lebo spadol jeden z pracovníkov a zostal ležať na trati. Nedeľná súťaž bola rovnako ako sobotný zjazd náhradou za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Kajsa Vickhoff Lieová Rosina Schneeberger
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články