VIDEO Škriniar pomohol k ďalšej výhre Interu s čistým kontom, AC zdolalo v šlágri AS Rím

Romelu Lukaku a Lautaro Martínez oslavujú gól InteruRomelu Lukaku a Lautaro Martínez oslavujú gól Interu Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

MILÁNO - V nedeľnom stretnutí 24. kola talianskej futbalovej Serie A nedal líder tabuľky Inter Miláno šancu Janovu a zvíťazil 3:0. Gólový účet otvoril už v prvej minúte belgický útočník Romelu Lukaku.

Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času zvýšil na 2:0 prízemnou strelou Matteo Darmian a v 77. minúte pridal tretí gól hlavou Alexis Sanchez. Ten rozhodca uznal až po preskúmaní situácie za pomoci systému VAR. V domácom drese odohral celé stretnutie slovenský obranca Milan Škriniar.

Romelu Lukaku a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

V stretnutí tímov bojujúcich o záchranu prehralo posledné Crotone na domácom ihrisku s Cagliari 0:2. SSC Neapol v boji o priečky, ktoré by mu zabezpečili účasť v Lige majstrov, zdolal Benevento 2:0.

Na vedúci Inter stráca jeho mestský rival AC Miláno štyri body, "rossoneri" dokázali zvíťaziť na ihrisku AS Rím 2:1. V 43. minúte poslal hostí do vedenia po premenenej penalte Franck Kessié, päť minút po zmene strán vyrovnal Jordan Veretout. Triumf Milána zariadil v 50. minúte Ante Rebič.