Boj o veľký krištáľový glóbus vrcholí! Vlhová má pred sebou ešte 8 pretekov, z toho 4 slalomy

Petra Vlhová so svojím trénerom Liviom MagonimPetra Vlhová so svojím trénerom Liviom Magonim Zdroj: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

VAL DI FASSA - Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová získala tretíkrát v kariére krištáľový glóbus za super-G. Dvadsaťdeväťročná zjazdárka si trofej zaistila druhým miestom v nedeľných pretekoch Svetového pohára vo Val di Fassa. S Taliankou Federicou Brignoneovou prehrala o 59 stotín sekundy, v hodnotení disciplíny pred ňou vedie pred zostávajúcim pretekmi o 202 bodov.

Pred pretekmi mala na Vlhovú náskok v celkovom poradí SP 107 bodov, v nedeľu si do boja o veľký glóbus pripísala ďalších 80 bodov. "Jazdiť v tejto fáze sezóny je náročné, všetky pretekárky sa už cítime trochu unavené. Ročník sa chýli ku koncu, absolvovali sme tri súťaže v priebehu troch dní, je to vyčerpávajúce, po fyzickej i mentálnej stránke. Cítila som sa unavená, bojovala som celú jazdu s 'tajmingom'," povedala Gutová-Behramiová.

Lara Gutová-Behramiová Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Nedeľná súťaž bola rovnako ako sobotný zjazd náhradou za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu. Kolotoč SP žien sa presúva do Jasnej, kde je ďalší víkend na programe obrovský slalom (v sobotu 6. marca) a slalom (v nedeľu 7. marca) a práve na domácej pôde môže Vlhová zo súčasného manka výrazne zmazať.

Zo Slovenska sa pretekárky následne presunú do švédskeho Are a aj tam bude Vlhová v dvoch slalomoch (12. a 13. marca) veľkou favoritkou. Sezóna vyvrcholí vo švjačiarskom Lenzerheide, kde pretekárky absolvujú postupne zjazd (17.3), super-G (18.3), slalom (20.3) a napokon obrovský slalom (21.3). Vo Švajčiarsku tak vyvrcholí aj boj o veľký krištáľový glóbus.

Celkové poradie SP (po 25 z 33 súťaží): 1. Gutová-Behramiová 1227 bodov, 2. VLHOVÁ 1040, 3. Michelle Gisinová 892, 4. Bassinová 790, 5. Brignoneová 759, 6. Sofia Goggiová (Tal.) 740

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky

Súvisiace články