VIDEO Vedúci tím NBA Utah Jazz podľahol New Orleansu, Brooklyn porazil San Antonio

Basketbalista James Harden (13) z Brooklynu Nets a hráči Trey Lyles (41) a  Jakob Poeltl zo San Antonia SpursBasketbalista James Harden (13) z Brooklynu Nets a hráči Trey Lyles (41) a Jakob Poeltl zo San Antonia Spurs Zdroj: TASR/AP Photo/Darren Abate

NEW YORK - Vedúci tím basketbalovej NBA Utah Jazz prehral v noci na utorok na palubovke New Orleans 124:129. Za víťazov dali Brandon Ingram i Zion Williamson po 26 bodov, druhý menovaný pridal aj 10 doskokov. Utahu nestačilo 31 bodov Bojana Bogdanoviča.

Rozhodujúcou pasážou duelu bola tretia štvrtina, ktorá sa skončila 40:24 v prospech domácich. "Po prestávke sme nastúpili s lepšou energiou a dokázali zvíťaziť. Prvé dve štvrtiny som sa zoznamoval s ich obranou, ale potom som sa už chytil a išiel do toho naplno. Dnes sme chceli uspieť viac ako súper," povedal po zápase Williamson podľa agentúra AP. New Orleans patrí v Západnej konferencii stále až 11. priečka, dva zápasy za Memphisom, ktoré drží poslednú postupovú pozíciu do vyraďovacej časti.

Utah má aj napriek prehre stále na čele súťaže pohodlný náskok troch zápasov na Los Angeles Lakers. "Táto prehra je pre nás sklamaním, pretože o súperovi sme vedeli všetko. Neboli sme unavení, ani zaskočení, protivník neurobil niečo neočakávané. Iba my sme do toho nešli naplno," sebakriticky skonštatoval krídelník Utahu Donovan Mitchell, autor 21 bodov v zápase.

James Harden prispel výraznou mierou k víťazstvu Brooklynu na palubovke San Antonia 124:113 po predĺžení. Pripísal si triple double 30 bodov, 15 asistencií a 14 doskokov. Nets patrí v tabuľke Východnej konferencie druhá priečka, o pol zápasu za Philadelphiou. Oba tímy nastúpili oslabené, Spurs odohrali iba druhý zápas po návrate z izolácie a stále nemali k dispozícii päť hráčov. Nets naďalej chýbal zranený Kevin Durant, hoci späť v zostave mali už Kyrieho Irvinga. Brooklyn mohol duel rozhodnúť skôr ako v predĺžení, no nezvládol záver štvrtej štvrtiny a prehral ju 0:10. "Nechcem to nazvať lenivosťou, no naše sústredenie nebolo v závere rovnocenné so snahou, ktorú vyvíjali hráči San Antonia. Pustili sme náš náskok naozaj priľahko," priznal Irving.

Harden dosiahol siedmy triple double, odkedy prišiel do Brooklynu po výmene z Houstonu. "Snažím sa ovplyvniť zápas aj iným spôsobom, ako bodmi. V tíme je množstvo hráčov, ktorí dokážu skórovať, snažím sa aj dobre rozdávať lopty," povedal Harden.

Indiana Pacers prehrala štvrtý duel za sebou, keď neuspela na palubovke najlepšieho tímu na východe Philadelphie 114:130. Klesla tak na deviatu priečku v konferencii. Sériu štyroch prehier zastavil Portland a zdolal doma Charlotte 123:111. Veterán Carmelo Anthony strelecky potiahol svoj tím, keď z pozície náhradníka zaznamenal 29 bodov.