Momenty, keď hokej ide bokom: Tragická udalosť kapitána Vránu ovplyvnila zápas najvyššej súťaže

Kapitán Třinca Petr VránaKapitán Třinca Petr Vrána Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Utorňajší duel českej hokejovej extraligy medzi Třincom a Litvínovom odložili na neurčito. Podľa portálu idnes.cz. sa zápas neodohrá v pôvodnom termíne pre tragickú udalosť v sliezskom tíme. Třinec však zatiaľ celú udalosť odmietol komentovať.

Duel medzi Třincom a Litvínovom odložili na neurčito. Zápas sa neodohral v pôvodnom termíne pre tragickú udalosť v sliezskom tíme. Podľa informácií webu isport.blesk.cz tragicky zahynula 35-ročná manželka kapitána Třinca Petra Vránu Lindsey. Údajne sa snažila zachrániť psa, ktorý utiekol na zamrznutú priehradu, prepadol sa pod ňou ľad a utopila sa. Klub informáciu večer potvrdil: "S obrovským smútkom sme prijali správu o tragickom úmrtí v rodine Petra Vránu. Stalo sa tak niekoľko desiatok minút pred plánovaným začiatkomm zápasu 50. kola."

Ešte hodinu pred zápasom sa hráči pripravovali na úvodné buly. "HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov sa dohodli na odložení zápasu 50. kola TELH zo závažných dôvodov, ktoré teraz nie je vhodné zverejňovať. Oba kluby spoločne hľadajú náhradný termín na odohratie stretnutia," uvádza sa vo vyhlásení.

Třinec bol tri kolá pred koncom dlhodobej časti prvý s náskokom jedného bodu pred pražskou Spartou, ktorá dnes vyhrala v Českých Budějoviciach a Oceliarov predbehla. Litvínov, ktorý vyhral posledné štyri duely je jedenásty a má zaistený postup do predkola play-off.  

Viac o téme: HC Oceláři Třinec HC VERVA Litvínov Petr Vrána
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články