Nenapodobiteľná legenda Manchestru United s úprimnou spoveďou: Najviac som sa bál straty pamäti

Bývalý tréner Manchestru United Alex FergusonBývalý tréner Manchestru United Alex Ferguson Zdroj: SITA/Richard Heathcote/Pool via AP

BRATISLAVA - Do britských kín sa 27.mája dostane dokument o živote legendárneho kouča Sira Alexa Fergusona. Fanúšikovia v ňom uvidia nepublikované nahrávky bývalého škótskeho manažéra.

Na dokumente sa objavia aj manželka Carthy a traja synovia Mark, Darren a Jason. Nebudú chýbať ani vyjadrenia mnohých bývalých hráčov Manchestru United a iných osobností zo sveta futbalu. Po oznámení tohto dokumentu sa k celému projektu vyjadril aj samotný Ferguson, ktorý priznal, že mal obavy zo straty pamäti po krvácaní do mozgu v roku 2018.

79-ročný Škót podstúpil operáciu na záchranu života, ale našťastie sa vrátil do plnej kondície. "Najviac som sa bál straty pamäti po krvácaní do mozgu v roku 2018. Počas nakrúcania filmu som si mohol spomenúť na najdôležitejšie okamihy môjho života, na tie dobré, ale aj zlé. Veľmi mi to v tom zložitom období pomohlo. Skutočnosť, že film režíroval môj syn Jason ho urobila čestným a veľmi osobným,“ uviedol Sir Alex, ktorý sa naveky zapísal do histórie športu.

Viac o téme: Manchester United Sir Alex Ferguson
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Richard Heathcote/Pool via AP
  • Zdroj: športky

Súvisiace články