Šampionát sa pre neho skončil: Jeden z favoritov na medailu musí ísť do karantény!

Halvor Egner GranerudHalvor Egner Granerud Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

OBERSTDORF - Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud mal pozitívny test na koronavírus a na MS v severských disciplínach v Oberstdorfe sa viac nepredstaví. V nemeckom stredisku stihol získať striebornú medailu v súťaži miešaných tímov. V individuálnych súťažiach mal patriť do okruhu favoritov. Na strednom mostíku mu pódium uniklo len tesne, skončil štvrtý.

Krátko po oznámení o Granerudovi, organizátori na šampionáte informovali aj o odhlásení sa celého talianskeho tímu. V jeho skokanskom výbere sa objavili dva prípady nákazy. Vedenie FIS po konzultácii s vedením talianskej výpravy a miestnymi úradmi rozhodlo o ich stiahnutí. "Ide o opatrenie na zabránenie šírenia vírusu a ochrane ďalších účastníkov," uviedla FIS.

"Som veľmi smutný. Našťastie mám iba mierne príznaky a cítim sa dobre. Je mi jasné, že šampionát sa pre mňa skončil. Je to veľká škoda, ale taký je život. Najdôležitejšie je teraz vydržať v izolácii a vrátiť sa na mostíky čo najskôr v plnej sile," citoval portál tv2.no slová Graneruda.

Halvor Egner Granerud Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Dvadsaťštyriročný Nór získal na vlaňajšom svetovom šampionáte v skokoch na lyžiach v slovinskej Planici zlato v tímovej súťaži a striebro v individuálnej súťaži. Na MS 2019 v severskom lyžovaní v rakúskom Seefelde bol s tímom Nórska piaty, na veľkom mostíku obsadil 33. priečku.

V tejto sezóne má na dosah celkový triumf vo Svetovom pohári, pred druhým Rakúšanom Markusom Eisenbichlerom vedie klasifikáciu o 526 bodov, Poliak Kamil Stoch zaostáva o rovných 600 bodov. Celkovo má Granerud v prestížnom seriáli na konte 87 štartov v individuálnych pretekoch, v ktorých si pripísal jedenásť prvenstiev.

Viac o téme: Halvor Egner Granerud