Dva úplne nové a jeden staronový tím: iClinic Bratislava Capitals budú mať v IHL viac súperov

Gólové oslavy hokejistov iClinic Bratislava CapitalsGólové oslavy hokejistov iClinic Bratislava Capitals Zdroj: TASR - Martin Baumann

ZNOJMO - V sezóne 2020/2021 budú v medzinárodnej hokejovej súťaži IHL pôsobiť aj slovinský klub Olimpia Ľubľana, taliansky Pustertal a po ročnej prestávke sa vrátia Orli Znojmo. Rozhodlo o tom vedenie ligy na stredajšom online zasadnutí. Účasť rakúskeho Feldkirchu zamietli ostatné kluby.

V ročníku 2020/2021 tak bude v IHL 14 tímov z 5 krajín. Popri slovenskom zástupcovi iClinic Bratislava Capitals a českom Znojme budú v lige aj kluby z Rakúska, Maďarska a Talianska. "Veľký záujem o účasť v našej lige nám priniesol vítanú možnosť navýšiť počet klubov. Väčšina majiteľov sa pozitívne stavia k 14-člennej súťaži. Prijatím dvoch úplne nových klubov a jedného staronového sme potvrdili náš záväzok mať medzinárodnú ligu," povedal prezident súťaže Jochen Pildner-Steinburg.

Klub zo Znojma opustil vtedajšiu EBEL, ktorá neskôr zmenila názov na IHL, po sezóne 2019/2020. Dôvodom bola neistá finančná situácia klubu. V EBEL pôsobil v rokoch 2011-2020, v ročníku 2020/2021 účinkoval v tretej najvyššej českej súťaži, no tá má štatút amatérskej ligy a tak sa pre protipandemické opatrenia prijaté v ČR nemôže odohrať.

Viac o téme: Orli Znojmo IClinic Bratislava Capitals HC Znojmo HC Olympia Ľubľana
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy