Platini neľutuje pridelenie svetového šampionátu Kataru: Vďaka turnaju sa postavia nové štadióny

Michel PlatiniMichel Platini Zdroj: SITA/AP/Lionel Cironneau

BERLÍN - Bývalý prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini verí, že rozhodnutie udeliť organizáciu majstrovstiev sveta 2022 Kataru bolo správne.

"Arabské krajiny sa o podujatie uchádzali už desaťkrát. Dať im možnosť usporiadať ho bolo nesmierne dôležite z hľadiska rozvoja futbalu v regióne. Za Katar som hlasoval s podmienkou, že sa turnaj uskutoční v zime a to sa napokon splnilo," povedal 65-ročný Francúz pre denník Die Welt.

Pochybnosti nemá ani o nadchádzajúcich majstrovstvách Európy, ktoré sa majú premiérovo uskutočniť až v 12 krajinách. "Vôbec to neľutujem. Vďaka turnaju sa postavia nové štadióny, čo posunie futbal v daných krajinách na novú úroveň. Štáty ako Škótsko, Írsko, Rumunsko, či Azerbajdžan si tak vybudujú základ na to, aby mohli v budúcnosti usporiadať šampionát vo vlastnej réžii," povedal.

Platini mal spolu s bývalým prezidentom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppom Blatterom od roku 2015 pozastavenú činnosť za to, že prijal od organizácie nevysvetlenú miliónovú platbu. Podľa jeho slov malo ísť o omeškanú platbu za odbornú konzultáciu a za svojím tvrdením si stojí. Pôvodne osemročný trest neskôr zmiernili na polovicu a francúzska legenda tak môže opäť pôsobiť vo futbale: "Vždy som hovoril, že si nechám otvorené všetky možnosti. Mala by to však byť práca, ktorá bude pre mňa výzvou. V súčasnosti si však užívam luxus, ktorým je voľný čas."

Viac o téme: UEFA FIFA Michel Platini
  • Autor: © Zoznam

Súvisiace články