Suverénny triumf Nemcov, Nóri prepadli na strelnici: Slováci štafetu nedokončili

Nemecký biatlonista Arnd PeifferNemecký biatlonista Arnd Peiffer Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

NOVÉ MĚSTO NA MORAVE - Nemeckí biatlonisti Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Philipp Mawrath zvíťazili v pretekoch štafiet v rámci posledného 8. kola Svetového pohára v Novom Měste na Morave. Na druhom mieste finišovali Rusi, tretí skončili Nóri. Tí získali malý glóbus za celkový triumf v tejto disciplíne. Slovenskú štafetu v zložení Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga klasifikovali na 20. mieste po tom, čo ju súperi predbehli o jedno kolo.

Nemci išli za víťazstvom od úvodných metrov a napokon ho získali suverénnym spôsobom. Po prvom odovzdaní mali takmer 4-sekundový náskok pred Nórmi, v polovici pretekov už boli za nimi Francúzi zaostávajúci o 10 sekúnd.

Slováci mali sľubný štart. Šíma bol na strelnici bezchybný a Hasillovi odovzdal na 11. mieste. Tomu sa však streľba príliš nevydarila a slovenský tím sa prepadol na 19. priečku a neskôr na poslednú. Baloga sa ani nedostal na trať, keďže Slováci boli pozadu o jedno kolo.

Pred záverečným úsekom mali Nemci pred Francúzmi náskok 36 sekúnd. Tí však prišli o 2. miesto po tom, čo Emilien Jacquelin zlyhal na siedmej streľbe a musel ísť na tri trestné okruhy. Nemci v závere nedopustili drámu, keďže Nawrath bol na poslednej streľbe neomylný.

8. kolo SP:
štafeta mužov na 4x7,5 km: 1. Nemecko (Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Philipp Nawrath) 1.12:28 hod (0 trestných kôl + 5 dobíjaní), 2. Ruský biatlonový zväz (Said Karimulla Chalili, Matvej Jelisejev, Alexander Loginov, Eduard Latypov) +1:22 min. (0+8), 3. Nórsko (Sturla Holm Laegreid, Johannes Dale, Tarjei Bo, Johannes Thingnes Bo) +1:33 (3+9), 4. Slovinsko +2:13 (0+8), 5. Francúzsko +2:15 (4+9), 6. Rakúsko +2:17 (0+5), 7. Taliansko +2:48 (1+15), 8. Bielorusko +3:26 (1+7), 9. Ukrajina +4:03 (3+12), 10. Česko +4:21 (1+11), ... 20. SLOVENSKO (2+9) 1 kolo

Viac o téme: Nemecko Rusko Slovensko Nórsko Štafeta Tomáš Hasilla Michal Šima Arnd Peiffer Benedikt Doll Šimon Bartko Matej Baloga Erik Lesser Philipp Mawrath