VIDEO Košice si doma poradili s Banskou Bystricou, Nitra deklasovala Liptovský Mikuláš

Na snímke gólová radosť hráčov KošícNa snímke gólová radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 45. kole Tipos extraligy nad HC 05 Banská Bystrica 4:1.

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej a viacero zaujímavých gólových príležitostí. Brankári si však udržali čisté kontá a nič na tom nezmenili ani šance Tamášiho, Ihnačáka či Klhůfeka.Skóre otvoril po 36 sekundách druhej tretiny košický obranca Baránek, ktorý v presilovke prekvapil brankára Gajana - 1:0.

Domáci boli v druhej tretine výrazne aktívnejší, hralo sa najmä pred Gajanom, ktorý síce zmaril viacero sľubných šancí "oceliarov," ale v 31. minúte kapituloval po úniku Klhůfeka - 2:0. V 37. minúte bol náskok domácich už trojgólový, keď Lapšanský spoza hráča prestrelil brankára hostí. Krátko na to sa v oslabení dostala do samostatného úniku dvojica Mráz - Klhůfek, ale druhý menovaný neskrotil skákajúci puk.

Hostia v tretej časti zlepšili pohyb a snažili sa o gólový návrat do zápasu. V 47. minúte vytvorili tlak na Riečického bránku, ale bez želaného efektu. Rušno bolo aj pred Gajanom, ktorý zmaril preislovkové šance Chovana i Mráza. V 58. minúte sa hostia dostali k presilovke, ktorú využil dôrazný Faško-Rudáš. Hostia skúsili aj hru bez brankára, v ktorej pridal Poirier štvrtý gól Košičanov.

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 21. Baránek (Chovan, Klhůfek), 31. Klhůfek, 37. Lapšanský (Poirier, Michalčin), 60. Poirier (Frič) - 58. Faško-Rudáš (Lamper, Sukeľ). Rozhodovali: Štefik, D. Konc st. - Jurčiak, Janiga, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Lamper (B. Bystr.) 10 min. OT za nešp. správanie, Růžička (Koš.) 5+DKZ za napadn. hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

zostavy:
HC Košice: Riečický - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nemčík - Klhůfek, Mráz, Chovan - Belluš, Poirier, Lapšanský - Eliaš, Jacobs, Frič - Jokeľ, Havrila, Krasničan - Vaculík

HC 05 Banská Bystrica: Gajan - Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, S. Hudec - J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš - Sloboda, Dvorský, Lamper - Melcher, Sojka, Vašaš - Kabáč, Tamáši, Výhonský - Mlynarovič

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Naši hráči dnes podali kolektívny výkon. Obrancovia pomáhali ofenzíve a útočníci sa usilovne vracali do obrany. Hrali sme kompaktne, vytvorili sme si viacero gólových príležitostí. Škoda, že sme nedali viac gólov. Sme radi za tri body."

Jozef Budaj, asistent trénera HC 05 Banská Bystrica: "Prvú tretinu sme zvládli, ale v druhej sme mali herný výpadok. Keď sa to stane proti súperovi, aký majú Košice, tak sa ťažko vracia do zápasu."

Slovan nestačil na Zvolen

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v 45. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1.

Vo Zvolene sme videli svižný hokej s množstvom príležitostí na oboch stranách. Do vedenia mohli ísť už v prvej minúte domáci hokejisti, ale Puliš zblízka Gudlevskisa nepokoril. Rahma napokon prekonal v 11. minúte z druhej presilovky obranca Štajnoch tvrdou ranou od modrej čiary. Vyrovnanie mali potom na hokejkách McPherson, Bondra v úniku, či voľný Stupka z dvoch metrov, no neuspeli. Rovnako tak zmaril možnosť navýšiť vedenie na strane 'belasých' O' Donnel.

Druhá tretina začala dvoma presilovkami Slovana a v hneď v tej prevej z uhla mieril do žŕdky Peluso. Tento hráč sa ajtešil z gólu, keď tečoval strelu Brodzinskiho, avšak rukou, takže gól neplatil. Domáci napokon vyrovnali v 27. minúte. Spoza bránky Zuzin našiel Stupku v medzikruží, ktorý sa natlačil pred bránku a z pravej strany bekhendom mieril do odkrytej svätyne Gudlevskisa, ktorý mal zakrytý výhľad a nestihol reagovať.

Zvolenčan Andrej Hatala sa Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Útočný hokej pokračoval a blízko k druhému gólu bol zvolenskú útočník Nuutinen po dobrej práci McPhersona v prečíslení, výborný zákrok však predviedol bratislavský gólman. V závere tejto časti hrali hokejisti spod Pustého hradu presilovku, no počas nej mohli inkasovať, pretože Rapáč sa preštrikoval a spomedzi kruhov poriadne zamestnal Rahma.

V tretej tretine sa oba tímy snažili o zisk troch bodov, nepoľavili z tempa, bojovalo sa o každý puk, ale dobré výkony podávali gólmani. Rahm podržal mužstvo pri šanciach Bortňáka či Kundríka a Gudlevskis nedovolil skórovať Pulišovi a Nuutinenovi. Zvolenu však vyšla presilovka v 54. minúte. Po strele Nuutinena tečovaný puk opečiatkoval žŕdku, no dostal sa k nemu ešte následne Radovan Bondra a upratal ho bezpečne do bránky – 2:1. V závere Bratislavčania hrali bez gólmana v šestici dve presilovky v rade, no domáci sa ubránili v štvorici a vybojovali si cenné tri body.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 27. Stupka (Zuzin), 54. R. Bondra (Nuutinen) - 11. Štajnoch (Bačík), Rozhodovali: P. Stano, P. Šefčík – Vyšný, J. Šefčík, vylúčení na 2 min: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Zostavy:

Zvolen: Rahm – Meliško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Babeliak, J. Mikúš, R. Bondra – McPherson, Puliš, Nuutinen – Zuzin, Viedenský, Stupka – Kolenič, Marcinek, Chlepčok – Gubančok

Slovan: Gudlevskis – J. Valach, Ališauskas, Štajnoch, Bačík, Brodzinski, Maier, Beňo – B. Rapáč, Bortňák, Kundrík - Peluso, Harris, O'Donnell – Lukošík, Zigo, T. Matoušek – Ožvald, J. Uram, Ondriš – D. Jendek

Trenčín zdolal Nové Zámky

Hokejisti HC Dukla Trenčín zvíťazili v 45. kole Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 4:3 po predĺžení.

Trenčania v snahe honby za prvou šestkou potrebovali proti Novým Zámkom zabrať naplno. Opak bol však pravdou a domácim sa dlho nedarilo presadiť. Zámčania boli v úvodnej tretine lepším tímom. V 4. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Varga. Karjalainen sa dobre vrhol do priestoru a puk zachytil telom. V 10. minúte dokorčuľoval puk Rogoň a z otočky iba tesne minul bránku Dukly.

V 13. minúte Seppänen zakončil z medzikružia. Karjalainen puk vyrazil do žŕdky, odkiaľ sa odrazil na ochrannú sieť. V samom závere úvodnej tretiny sa do úniku dostal Iacobellis. Zakončil svoje sólo gólom, no po porade rozhodcu s videorozhodcom sa ukázalo, že padol až po siréne a platiť nemôže.

V druhej tretine Dukla pridala na obrátkach a zlepšila kombináciu. Hneď v úvode neuspel z pravého kruhu Reddick. V polovici zápasu prepadli domáci v strednom pásme. Števuliak pri prečíslení strelou z ľavého kruhu Karjalainena neprekvapil. V 31. minúte opäť ratoval situáciu Karjalainen, keď po Heclovej chybe zasiahol po Števuliakovom zakončení. O tri minúty neskôr Västilä zostal v dobrej pozícii na pravom kruhu, no domáci gólman sa rýchlo presunul a puk vytesnil.

Záver prostrednej časti hry patril „vojakom“. Sádecký ušiel v oslabení, no pri samostatnom úniku mu blafák nevyšiel a bolo faulovaný. Dukla následnú presilovú hru využila na strelenie úvodného gólu. V 38. minúte Ackeredovu strelu Kiviaho dobre nevidel. Iba ju vyrazil a dorážka Okuliara bola úspešná. 30 sekúnd pred koncom ešte mohol vedenie Dukly zvýšiť Švec, ale zblízka nedokázal prekonať Kiviaha.

V 46. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať. Po vhadzovaní hostia vyhrali súboj pri zadnom mantineli. Seppänen našiel medzi kruhmi voľného Obdržálka, ktorý pohotovo prestrelil gólmana Karjalainena. Nerozhodný stav vydržal iba tri minúty. Po Švecovej strele neuspel v dorážke Sojčík, no pred bránku sa natlačil Sádecký a poslal puk do odkrytej časti bránky. V 53. minúte šiel na trestnú lavicu Števuliak a Trenčín po 12 sekundách využil presilovku. Od modrej čiary vystrelil Ackered a tesne pred Kiviahom puk tečoval nechytateľne Paukovček.

Hostia však rýchlo zdramatizovali zápas. V polovici 54. minúty zavreli súpera v pásme. Clarke nastrelil puk, ku ktorému sa pred bránkoviskom dostal Iacobellis a úspešne ho dorazil do siete. Aktivita Nových Zámkov bola korunovaná gólom v 57. minúte. „Vojaci“ nechali úplne voľného Seppänena, ktorý úspešne zakončil akciu do prázdnej bránky.

Rozhodnutie napokon prinieslo predĺženie. Na začiatku predposlednej minúty vysunul Ackered do nájazdu Berishu, ktorý obstrelil Kiviaha a dnešné narodeniny oslávil víťazným gólom.

HK Dukla Trenčín – HC Mikron Nové Zámky 4:3 pp (0:0, 1:0, 2:3 – 1:0)
Góly: 38. Okuliar (Ackered, Hecl), 49. Sádecký (Sojčík, Švec), 53. Paukovček (Ackered, Bezúch), 64. Berisha (Ackered, Kettunen) – 46. Obdržálek (Seppänen, Okoličány), 54. Iacobellis (Jurík, Clarke), 57. Seppänen (Holenda, Västilä). Vylúčení na 2 min: 4:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Crman

Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Devine – Bezúch, Paukovček, Hecl – Chromiak, Reddick, Okuliar – Kettunen, Rehuš, Kukuča – Sádecký, Švec, Sojčík – Berisha

Nové Zámky: Kiviaho – Hain, Västilä, Clarke, Michal Roman, Fereta, Holenda, Šeliga, V.Petrík – T.Varga, Iacobellis, J.Jurík – Okoličány, Seppänen, Obdržálek – Števuliak, Doggett, Rogoň – Záhradník, Ondrušek, Majdan

Liptáci schytali osemgólovú nakladačku

Posledný tím hokejovej Tipos extraligy MHk 32 Liptovský Mikuláš podľahol v piatkovom domácom zápase 45. kola Nitre vysoko 2:8. Nebodoval tak už v deviatom stretnutí v sérii. Liptáci držali so súperom krok iba v prvej tretine. Nitra sa síce dostala rýchlo do vedenia po individuálnej akcii Andreja Kollára v 2. minúte, no Michal Uhrík dokázal vyrovnať v siedmej. Hráči spod Zobora si opäť vzali vedenie v 17. minúte, keď v presilovej hre skóroval Liam Finlay.

Liptákov nezlomil ani tretí gól súpera v 29. minúte, o 40 sekúnd neskôr v tej istej minúte znížil na 2:3 strelou z diaľky Markus Michalík. Lenže od polovice zápasu už patrila ľadová plocha iba jedinému tímu. Nitrania dali v druhej polovici druhej tretiny štyri góly a záverečná dvadsaťminútovka sa už iba dohrávala. Z ôsmich presných zásahov hostí dali po dva Adrián Holešinský a Michael Drábek. Tromi bodmi rozšíril svoje konto v kanadskom bodovaní Andrej Kollár za gól a dve asistencie.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 2:8 (1:2, 1:5, 0:1)
Góly: 7. Uhrík (Michalík, Pavúk), 29. Michalík (Kapičák, Uhrík) - 2. Kollár (Žitný), 17. Finlay (Minárik, Nemec), 29. Holešinský (Nemec, Tvrdoň), 31. Holešinský (Tvrdoň, Bodák), 33. Ege (Šiška, Múčka), 34. Drábek (Kollár), 37. Drábek (Ege, Kollár), 48. Hrnka. Rozhodovali: Novák, Valach - Durmis, Hercog, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel (33. Bátory) – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa – Rud. Huna, Surový, Štrauch - Michalík, Oško, Uhrík - Vybíral, Lištiak, Dunčko - Duran, Parobek, Kalousek

Nitra: Cowley – Bodák, Mezei, Nemec, Švarný, Vitaloš, Ege, Hřebíček – Holešinský, Slovák, Tvrdoň - Žitný, Hrnka, Finlay - Drábek, Kollár, Bajtek – Minárik, Šiška, Múčka - Fominych

Kamzíci potvrdili post lídra

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom súboji 45. kola Tipos extraligy na ľade DVTK Miškovec 3:2 a potvrdili post lídra tabuľky. Maďarskému súperovi uštedrili v piatom vzájomnom súboji v tomto ročníku tretiu prehru, z toho tretiu za sebou.

Prvá tretina priniesla obojstranne vyrovnaný hokej, obaja súperi sa celoplošnou hrou snažili súpera dostať do úzkych. Strelcom sa nedarilo prekonať brankárov, uspel až v presilovke v 17. minúte Svitana. Exportnou strelou do horného rohu nedal domácemu gólmanovi Adorjánovi žiadnu šancu.

Hneď na začiatku druhej tretiny nevyužil obrovskú šancu zvýšiť Haščák, ale Adorján ukázal kvality. Poprad nezvýšil ani po ďalšej veľkej šanci Svitanu, ktorý nemieril sám pred brankárom presne. V prvej polovici druhej tretiny ešte pohrozil hosťujúci obranca Višnejvskij. Domáci mohli vyrovnať v 35. minúte, ale Vošvrda hostí dobrým zákrokom podržal. Potom dostal DVTK šancu hrať v početnej výhode, ale Anderson stratil v útočnej tretine puk a na konci rýchleho protiútoku bol úspešný Vandas.

Aj úvod tretej tretiny patril "kamzíkom", šance Mešára a Višnevského zostali nevyužité, pričom Rus pri strele do odkrytej bránky trafil len tyč. Miškovec bojoval, nechcel predať kožu lacno, strelecky sa lídrovi ligy vyrovnal, ale v zakončení bol jalový. A to až do 55. minúty, keď vylúčenie Zagrapana v presilovke potrestal Rokaly. Zdalo sa, že by DVTK mohol favorita zaskočiť, ale prišiel domáci faul, ktorý potrestal v početnej výhode Handlovský. Poprad poľavil v koncentrácii, čo potrestal Wehrs, ale domáci už s výsledkom nič nespravili.

DVTK Miškovec - HK Poprad 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 55. Rokaly (Vas), 59. Wehrs (Láda) - 17. Svitana (Haščák, Livingston), 37. Vandas (Brejčák, Handlovský), 58. Handlovský (Dalhuisen, Seigo). Rozhodovali: Korba, Žák - Beniač, Šoltés, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše. Ulrych (Poprad) 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, bez divákov.

DVTK Miškovec: Adorján - Fredriksson, Wehrs, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Hadobás, Vojtkó - Anderson, Vas, Walker - Magosi, Galinisz, Csányi - Lövei, Miskolczi, Rokaly - Galajda, Ritó

HK Poprad: Vošvrda - Višnevskij, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Ulrych, Brejčák, Hajnik, Kramár - Haščák, Skokan, Svitana - Handlovský, Tavi, Vandas - Livingston, Zagrapan, Mešár - Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Famózna séria Michaloviec

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 45. kole Tipos extraligy na ľade HC 07 Detva 3:1. Bol to pre nich už 13. triumf za sebou a s 90 bodmi sú už iba o skóre za lídrom súťaže z Popradu.

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej s viacerými šancami na oboch stranách. V 2. minúte sa do ofenzívneho výpadu dostal obranca Rymsha, ale Detvu neposlal do vedenia. V 12. minúte domáci prepadli v strednom pásme a Takáč v úniku dvoch proti jednému Takáč ideálne načasoval prihrávku na McCormacka - 0:1. V 17. minúte boli blízko k vyrovnaniu Gachulinec i Downing, ale brankár Tomek zmaril ich šance.

Michalovčania v druhej časti umne bránili tesný náskok a hráčom Detvy sa dlho nedarilo prekonať Tomeka. Bezgólové skóre druhej časti sa nezmenilo ani počas presilovky domácich či takmer dvojminútovej hry štyroch proti štyrom.

V úvode tretej časti platilo známe nedáš-dostaneš. Domáci útočník Valent bol na konci rýchleho protiútoku a pred odkrytou bránkou trafil iba do betónu Tomeka. Krátko na to domáci prišli o puk za vlastnou bránkou a Galambošovu prihrávku zužitkoval Bartánus - 0:2. V 50. minúte Galamboš opäť vybojoval puk, tentoraz pre Korhonena, ktorý prekonal Petríka - 0:3. V 53. minúte sa domáci predsa len dočkali, keď Askarov dorazil Gachulincovu strelu - 1:3.

V 55. minúte Sýkora fauloval Regendu, ale Bartánus trafl z trestného strieľania iba do žŕdky. Michalovčanov to však nemuselo mrzieť, pretože v závere zápasu si postrážili náskok a Detve nepomohla ani hra bez brankára.

HC 07 Detva - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 53. Askarov (Gachulinec, Rymsha) - 12. McCormack (Takáč, Suja), 42. Bartánus (Galamboš, Regenda), 51. Korhonen (Galamboš). Rozhodovali: Výleta, T. Orolin - M. Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
zostavy:

HC 07 Detva: Petrík - F. Fekiač, Lalík, Gachulinec, Rymsha, King, Rais, Turan, Jendroľ - Ľupták, Čacho, Ščurko - Sýkora, Downing, Askarov - Charbonneau, Valent, Cox - Žilka, V. Fekiač, Bača

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Hickmott - Takáč, Suja, Mašlonka - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Lačný - Chalupa

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HC 07 Detva MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky DVTK Miškovec HK Dukla Ingema Michalovce Tipos extraliga