VIDEO Petra Vlhová zhodnotila prvé kolo slalomu v Jasnej: Vedela som, kde môžem ako ísť

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas 1. kola slalomu v JasnejSlovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas 1. kola slalomu v Jasnej Zdroj: TASR/Michal Svítok

JASNÁ - Petra Vlhová dosiahla najlepší čas v prvom kole sobotného slalomu Svetového pohára. Vlhová otvorila domáce preteky so štartovým číslom 1, od prvej brány chytila rytmus a predviedla plynulú jazdu. Líderka hodnotenia disciplíny sa vyvarovala chýb a v spodnej časti ešte tempo vystupňovala.

Vlhová je tak na najlepšej ceste dosiahnuť piate tohtosezónne víťazstvo, štvrté v slalome, a skresať 187-bodové manko na líderku SP Laru Gutovú-Behramiovú, tá v sobotnom slalome neštartovala. "Boli to preteky ako každé iné, snažila som sa ísť naplno. Snažila som sa spraviť zo štartového čísla jeden výhodu, urobila som si dobrú prehliadku, kopec veľmi dobre poznám. Vedela som, kde môžem ako ísť. Je to jeden z tých ľahších slalomov, pomohlo nám, ako je to pripravené. Podložka je veľmi dobrá, je to tvrdé, ale nie ľadové. Budem sa teraz sústrediť na druhé kolo, dám do toho všetko, uvidíme, ako to dopadne," uviedla Vlhová pre RTVS.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: Petra Vlhová FIS Jasná Boris Vlha
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR