Shiffrinová o Vlhovej súboji s Gutovou-Behramiovou: Môže to byť boj do záverečnej súťaže

Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová na pódiu pre víťazovMikaela Shiffrinová a Petra Vlhová na pódiu pre víťazov Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

JASNÁ - Držiteľka troch veľkých glóbusov Mikaela Shiffrinová sleduje súperenie v celkovom poradí Svetového pohára medzi Slovenkou Petrou Vlhovou a Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. Švajčiarka vedie celkové poradie o 107 bodov a v nedeľnom obrovskom slalome už bude na rozdiel od sobotného slalomu štartovať.

"Lara aj Petra sú nesmierne silné. Do konca ročníka zostáva niekoľko pretekov, no nie veľa. Viac sa ich pôjde v technických disciplínach, uvidíme, ako to bude vyzerať vo finále SP v Lenzerheide. Môže to byť boj do záverečnej súťaže. Petra môže získať historický veľký glóbus, Lara ho už vyhrala v minulosti, ale má za sebou ťažkosti z predchádzajúcich sezón. Obe by napísali krásne príbehy, nech už zvíťazí ktorákoľvek, bude sa s ňou radovať mnoho ľudí," zhodnotila Shiffrinová. 

 

 

Vlhová v sobotu druhým miestom v slalome skresala manko na líderku celkového poradia SP Laru Gutovú-Behramiovú, za Švajčiarkou zaostáva už iba o 107 bodov.

 celkové poradie SP (po 26 z 33 súťaží):
1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1227 b., 2. VLHOVÁ 1120, 3. Gisinová 937, 4. Marta Bassinová 790, 5. Federica Brignoneová 777, 6. Sofia Goggiová (všetky Tal.) 740

 

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Jasná Lara Gutová-Behramiová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: World Cup Jasná 2021
  • Zdroj: TASR, športky