VIDEO Ďalší skvelý výkon: Ján Volko skompletizoval medailovú zbierku na halových ME

Slovenský šprintér Ján Volko (vpravo) získal bronzovú medailu vo finále na 60 m na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni 6. marca 2021. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs (uprostred) vo svetovom výkone roka 6,47 s a striebro získal Nemec Kevin Slovenský šprintér Ján Volko (vpravo) získal bronzovú medailu vo finále na 60 m na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni 6. marca 2021. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs (uprostred) vo svetovom výkone roka 6,47 s a striebro získal Nemec Kevin

TORUŇ - Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu na 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni. Vo finále zabehol čas 6,61 s. Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs vo svetovom výkone roka 6,47 s.

Zverenec trénerky Nadi Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán. Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka - zlato a dvakrát bronz Dana Velďáková v trojskoku.

"Mám trochu zmiešané pocity, pretože vo finále to bol z mojej strany asi najhorší beh tu. Mal som strašne slabý štart. Napriek tomu mám radosť, že sa mi podarilo získať cenný kov," povedal pre RTVS Volko.

Halové majstrovstvá Európy v poľskej Toruni - finále:

muži - 60 m: 1. Lamont Marcell Jacobs (Tal.) 6,47 s - svetový výkon roku, 2. Kevin Kranz (Nem.) 6,60, 3. Ján VOLKO (SR) 6,61, 4. Andrew Robertson (V. Brit.) 6,63, 5. Carlos Nascimento (Portug.) 6,65, 6. Remigius Olszewski (Poľ.) 6,65

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Ján Volko Kevin Kranz Lamont Marcell Jacobs
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR