VIDEO Juventus zvládol šláger aj bez Ronalda: Morata a Rabiot zariadili obrat s Laziom

Álvaro Morata a Adrien Rabiot oslavujú gól JuventusuÁlvaro Morata a Adrien Rabiot oslavujú gól Juventusu Zdroj: SITA/AP/Tano Pecoraro

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v sobotňajšom zápase 26. kola talianskej Serie A na domácom ihrisku nad Laziom Rím 3:1.

Hostia sa dostali do vedenia v 14. minúte zásluhou Joaquina Correu, no Juventus stihol do polčasu vyrovnať, keď sa presadil Adrien Rabiot. O triumfe "starej dámy" rozhodol dvoma gólmi v rozpätí 57. a 60. minúty Álvaro Morata.

Álvaro Morata, Dejan Kuluševski Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Tano Pecoraro

Druhý zásah pridal z penalty. Turínčania vyhrali druhý duel za sebou a figurujú na tretej priečke tabuľky, na druhé AC Miláno strácajú bod, na prvý Inter sedem. Lazio je siedme. Juventus pred osemfinálovou odvetou Ligy majstrov proti FC Porto (1:2) nech od úvodu odpočívať najväčšiu hviezdu Cristiana Ronalda, ktorý sa na trávnik dostal až v 69. minúte, kedy vystriedal dvojgólového hrdinu zápasu Álvara Moratu.

V súboji nováčikov remizovala Spezia s Beneventom 1:1. V stretnutí tímov zo stredu tabuľky zvíťazilo Udinese nad Sassuolom 2:0.

Spezia Calcio - Benevento Calcio 1:1 (0:1)
Góly: 71. Verde – 24. Gaich

Udinese Calcio - US Sassuolo Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 42. Llorente, 90.+3 Pereyra

Juventus Turín - Lazio Rím 3:1 (1:1)
Góly: 39. Rabiot, 57. a 60. Morata (druhý z 11m) - 14. Correa

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lazio Rím Juventus Turín Álvaro Morata Adrien Rabiot
  • Zdroj: TASR, športky