VIDEO Kucka gólom prispel k remíze Parmy, Neapol bez Lobotku zdolal Bolognu

Slovenský futbalista Juraj Kucka v drese ParmySlovenský futbalista Juraj Kucka v drese Parmy Zdroj: Massimo Paolone/LaPresse

RÍM - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka zaznamenal v nedeľu svoj šiesty gól v prebiehajúcom ročníku talianskej Serie A. Prispel ním k remíze AC Parma na ihrisku Fiorentiny 3:3.

Kucka vyrovnal v 32. minúte zápasu z penalty na 1:1 a hoci domáci v prestávke opäť viedli, po zmene strán Parma otočila v 90. minúte skóre na 3:2. Vo štvrtej minúte nadstavenia si však Simone Iacoponi dal vlastný gól a body sa delili. Kucka nastúpil s kapitánskou páskou, videl žltú kartu za faul a v 88. minúte striedal. Parma je v tabuľke na predposlednom mieste.

Hráči AC Miláno uspeli na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a z druhého miesta strácajú na lídra Inter Miláno tri body, majú však na konte o zápas viac. Gólovo sa o triumf postarali Rade Krunič a Diogo Dalot.

Neapol si doma poradil s Bolognou 3:1, keď sa dvoma gólmi prezentoval kapitán Lorenzo Insigne. Domáci si upevnili šiestu priečku, celý duel na ich lavičke presedel slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Futbalisti AS Rím vyhrali na domácom ihrisku nad FC Janov 1:0 a posunuli sa na štvrtú priečku tabuľky. O zisku troch bodov pre favorita rozhodla hlavička Gianlucu Manciniho v 24. minúte. Sampdoria Janov remizovala s Cagliari Calcio 2:2, keď o výhru prišla v nadstavenom čase po góle Radju Nainggolana.

Serie A - 26. kolo:
AS Rím – FC Janov 1:0 (1:0)
Gól: 24. Mancini

FC Crotone – FC Turín 4:2 (1:1)
Góly: 27. a 54. Simy (prvý z 11m), 80. Reca, 90.+4. Unas – 45. Mandragora, 84. Sanabria

ACF Fiorentina – Parma Calcio 3:3 (2:1)
Góly: 28. Martínez, 42. Milenković, 90.+4 Iacoponi (vlastný) – 32. KUCKA (z 11m), 72. Kurtič, 90. Mihaila, ČK: 90.+3 D'Aversa (Parma)