Slováci v kvalifikácii s druhým víťazstvom: Futsalisti nedali šancu domácemu Grécku

Gólové oslavy futsalistov SlovenskaGólové oslavy futsalistov Slovenska Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

ATÉNY - Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v nedeľnom stretnutí kvalifikácie ME 2022 na pôde Grécka 5:0 a pripísala si druhú výhru v 3. skupine. O presné zásahy sa postaralo päť rôznych hráčov.

Po štyroch vystúpeniach majú zverenci trénera Mariána Berkyho na konte sedem bodov a patrí im druhá priečka v tabuľke. Slovákov najbližšie čaká ôsmeho apríla v Leviciach Azerbajdžan a boje v skupine uzavrú o päť dní neskôr v Moldavsku v pravdepodobne rozhodujúcom stretnutí o postup.

Na finálový turnaj ME v holandských mestách Amsterdam a Groningen (9. januára - 6. februára 2022) postúpia ôsmi víťazi skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest. Dva najhoršie tímy z druhých priečok odohrajú baráž o zostávajúcu šestnástu miestenku (14.-17. novembra 2021). Holandsko ako organizátor šampionátu má istú účasť. Slovensko ešte na MS a ME neštartovalo.

kvalifikácia ME 2022 - 3. skupina:
Atény  
Grécko - SLOVENSKO 0:5 (0:2)
Góly: 3. Drahovský, 17. Rafaj, 29. Rick, 29. Zaťovič, 29. Serbin. Rozhodovali: Bohbot a Berenštein (obaja Izrael), Adamopulos (Gréc.), bez kariet.
zostava SR: Karpiak - Rick, Kozár, Zaťovič, Drahovský (Oberman -  Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Kyjovský, Doša, Ševčík, Turek)

hlas po zápase:
Marián Berky, tréner SR: "Dnešné víťazstvo sa rodilo ťažšie ako to domáce. Súper viac bojoval. Zápas sa rozhodol v 29. minúte, keď sme dali tretí gól a hneď vzápätí ďalší. Súperovi sme dali v dvoch zápasoch jedenásť gólov a žiadny sme nedostali, takže sme spokojní. Dnes už začína posledný, najnáročnejší cyklus. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme postúpili."

Viac o téme: Grécko Slovensko Futsal
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR