Andreas Žampa sa postavil na stranu Mikaely Shiffrinovej: Bolo to neprofesionálne!

Andreas ŽampaAndreas Žampa Zdroj: Instagram/Andreas Žampa

JASNÁ - Triumf slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v obrovskom slalome na domácom podujatí v Jasnej poznačila aj kritika jej najväčšej rivalky Mikaely Shiffrinovej. Americká lyžiarska superstar vyjadrila nespokojnosť s postupom organizátorov pred jej jazdou v druhom kole obrovského slalomu. Na jej stranu sa postavil aj slovenský lyžiar Andreas Žampa.

Shiffrinovej sa nepáčilo, že ju pred záverečnou jazdou druhého kola nechali čakať neobvykle dlho, pre opravu bránky. Tú vo svojej agresívnej jazde zhodila práve Petra Vlhová. Za jej vyjadrenia sa postavil aj Andreas Žampa, ktorý na sociálnej sieti zverejnil dôvody. 

 

 

"Musím sa zastať Mikaely Shiffrinovej. Pozrime sa na fakty," napísal na Instagrame, kde spísal niekoľko bodov: 

"1. Nikdy nepodcenila výkon Petry Vlhovej. Jasne povedala a popísala, že Petra dokáže vyhrávať preteky sama.i

2. Odkedy Petra zlomila bránku, trvalo to 90 sekúnd, kým si to usporiadatelia všimli, čo je v rámci organizácie Svetového pohára absolútne nevhodné.

3. Naozaj si myslím, že zdržanie nikdy nebolo úmyselné. Bolo to však neprofesionálne od ľudí na trati, ktorí sa tešili, že Vlhová bola na čele, a to je neakceptovateľné. Tešiť sa môžu po pretekoch, keď si urobia svoju prácu.

4. Keby si zlomenú bránku všimli ihneď, stihol by sa dvojminútový interval medzi štartom.

5. Dobrovoľníci a organizátori urobili skvelú robotu, až na túto chybu. Nehádžte preto celé podujatie do koša. Skúsme sa poučiť z chýb, ktoré môžeme vylepšiť."

Jeho slová na sociálnej sieti zdieľala aj samotná Mikaela Shiffrinová. Američanku však jedna negatívna skúsenosť neodradila a na tlačovej konferencii povedala, že by bola rada, keby sa preteky SP vrátili do Jasnej skôr ako o päť rokov.

Andreas Žampa sa postavil Galéria fotiek (7) Zdroj: Instagram/Andreas Žampa

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Andreas Žampa
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články