Vo Švédsku si mädlia ruky, Marek Hamšík sa dočkal obrovskej poklony: Výnimočný hráč!

Marek Hamšík v drese IFK GöteborgMarek Hamšík v drese IFK Göteborg Zdroj: IFK Göteborg

GÖTEBORG - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa stal oficiálne hráčom IFK Göteborg. V pondelok popoludní sa úspešne podrobil lekárskej prehliadke, po ktorej už nič nebránilo, aby so švédskym klubom podpísal krátkodobú zmluvu do 31. augusta.

"Som rád, že sa to všetko ukončilo a oficiálne som podpísal zmluvu s IFK Göteborg. Rokovania boli veľmi rýchle, bolo vidieť, že Švédi majú obrovský záujem. Všetko sa dotiahlo v priebehu jedného dňa," uviedol Hamšík v prvej reakcii pre RTVS. V rozhovore pre klubový web svojho nového zamestnávateľa zdôraznil, že sa teší na nových spoluhráčov a na tréningový dril. "Mám veľkú radosť z toho, že som tu, teším sa na nových spoluhráčov a tréningový proces. Podpísal som síce iba krátkodobý kontrakt, napriek tomu sa za ten čas budem snažiť urobiť maximum pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Obetujem celé moje telo a dušu, aby sme ako tím boli úspešní," uviedol Hamšík.

V Göteborgu si mädlia ruky po tom, ako sa im podarilo získať hráča zvučného mena. "Od prvého momentu sme spolu s Marekom a jeho manažérom viedli veľmi korektný dialóg. Zhodli sme sa na našich spoločných predstavách. Na Marekovi je vidieť veľká motivácia pomôcť tímu. Jeho futbalové kvality, charizma a profesionalizmus z neho robia výnimočného hráča. Bol súčasťou úspechov Neapola a národného tímu Slovenska, ktorého je dlhé roky kapitán. Je to typ hráča, pre ktorého je úspech tímu na prvom mieste. Jednou z jeho silných stránok je schopnosť myslieť o krok dopredu a hľadať konštruktívne riešenia," povedal o Hamšíkovi športový riaditeľ IFK Pontus Farnerud.

Švédska najvyššia súťaž Allsvenskan štartuje 10. apríla, v úvodnom kole nového ročníka sa IFK Göteborg predstaví na ihrisku Örebro. Do začiatku EURO 2020 má na programe osem kôl, ktoré by Hamšíkovi poskytli dostatočný priestor na rozohratie. Rekordér v počte reprezentačných štartov i gólov rokoval v uplynulých dňoch aj o prestupe do Slovana Bratislava, no so slovenským majstrom sa nedohodol na podmienkach zmluvy.

IFK Göteborg obsadil v minulej sezóne 12. miesto v 16-člennej ligovej tabuľke, v tridsiatich kolách nazbieral 34 bodov za 7 výhier, 13 remíz a 10 prehier. Titul získalo Malmö FF. IFK je 18-násobný švédsky majster, zatiaľ posledný titul získal v roku 2007, v rokoch 2014 a 2015 skončil druhý. Dvakrát vyhral Pohár UEFA (1982, 1987), v sezónach 1985-1986 a 1992-1993 sa prebojoval do semifinále Európskeho pohára majstrov, resp. Ligy majstrov.

Viac o téme: Marek Hamšík IFK Göteborg Pontus Farnerud
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram - IFK Göteborg
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články