Marek Hamšík priznal, prečo uprednostnil IFK Göteborg pred Slovanom: Tento fakt zohral veľkú úlohu

Marek Hamšík v drese IFK GöteborgMarek Hamšík v drese IFK Göteborg Zdroj: IFK Göteborg

BRATISLAVA - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík už v utorok absolvoval prvý tréning s novými spoluhráčmi vo švédskom IFK Göteborg. V rozhovore pre web SFZ futbalsfz. sk sa podelil o svoje prvé zážitky v novom pôsobisku a prezradil aj to, že v závere o jeho služby boli v hre už iba dva kluby IFK a Slovan Bratislava.

"Dôležité bolo to, že vo Švédsku bol ešte otvorený prestupový termín, práve tento fakt zohral veľkú úlohu. Ďalšia podstatná vec bola to, že klub prejavil o moje služby obrovský záujem a dohodli sme sa veľmi rýchlo. Tým pádom budem mať možnosť sa dobre pripraviť pred ME. Zmluvu som podpísal do 30. augusta. Švédsky klub mi však vyšiel v ústrety v tom, že mám v kontrakte klauzulu o tom, že po ME sa môžem upísať akémukoľvek inému klubu, keď budem teda, samozrejme, chcieť," objasnil 33-ročný špílmacher okolnosti odchodu na sever kontinentu.

"V pondelok som priletel do Göteborgu, absolvoval som lekársku prehliadku, následne prišlo k podpisu zmluvy a absolvoval som oficiálnu tlačovú konferenciu, na ktorej ma predstavili. Dnes (v utorok, 9. marca) som mal už prvý tréning s mužstvom, aj keď nie celý, lebo mnohí chalani mali voľno a trénovalo ich iba zopár. Tí mali individuálny tréning," dodal stredopoliar, ktorý aj v IFK bude nosiť na drese číslo 17.

Kľúčovým momentom návratu z Číny do Európy bola snaha pripraviť sa čo najlepšie na ME, na ktorom Slováci budú v základnej skupine súperiť s Poľskom, Švédskom a Španielskom: "Určite pri mojom rozhodovaní bola reprezentácia veľmi dôležitá, pretože nás čaká náročný rok, v ňom veľa zápasov a EURO. Keďže situácia vo svete je kvôli pandémii taká, aká je, vždy, keby som sa vracal, čakala by ma štátna karanténa, a to by bolo veľmi zložité. Skrátka, bol by som viac v karanténe ako na ihrisku. A to by bolo pre mňa náročné."

Myslím si, že to bude pre mňa len dobré, keď si zahrám švédsku ligu a potom budem vedieť o nich viac...

Slováci sa s výberom "Tre kronor" na ME stretnú v Dubline: "So Švédskom sme sa stretli aj nedávno v prípravnom zápase v Štokholme (1:1). Myslím si, že to bude pre mňa len dobré, keď si zahrám švédsku ligu a potom budem vedieť o nich viac a budem múdrejší, čo sa týka aj ich štýlu hry. S trénerom Tarkovičom sme boli v kontakte a rozoberali sme spolu moje možnosti na prestup. Vlastne v závere som mal už iba dve - či už to bol Slovan, alebo Švédsko. Nakoniec som podpísal zmluvu s IFK Göteborg a som veľmi spokojný. Teším sa, že budem mať možnosť hrať zápasy a dobre sa pripraviť na EURO."

Bývalého hráča Brescie či Neapola búrlivo privítali na letisku fanúšikovia IFK: "Privítanie bolo skutočne krásne, nečakal som to najmä pre opatrenia, ktoré aktuálne vo svete pre COVID-19 sú. Bolo to veľmi milé, tie chvíle som si užil. Niečo podobné sa potom dialo aj po tlačovej konferencii. Keď som vyšiel von, čakalo tam na mňa asi 50 fanúšikov s dymovnicami a skandovali moje meno. Opakujem, privítali ma skutočne pekne a veľmi si to vážim."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Marek Hamšík ŠK Slovan Bratislava IFK Göteborg
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram - IFK Göteborg
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články