VIDEO Erling Haaland v drese Dortmundu opäť žiaril, En-Nesyri mu pokazil radosť z ďalšej výhry

Diego Carlos a Erling Braut HaalandDiego Carlos a Erling Braut Haaland Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2020/2021. V utorňajšej osemfinálovej domácej odvete remizovali s FC Sevilla 2:2, čo im stačilo na prienik do osmičky po víťazstve 3:2 z prvého duelu v Španielsku.

Dortmund začal opatrne a sústredil sa na brejky. Sevillčania boli aktívni, snažili sa intenzívne zmazať manko, Susova však šanca zostala nevyužitá. Skóre otvoril v 35. minúte nórsky kanonier Erling Braut Haaland, ktorý do odkrytej bránky poslal loptu po spätnej prihrávke od Marca Reusa. Hneď na začiatku druhého polčasu nevyužil veľkú šancu Thorgan Hazard.

Erling Braut Haaland Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

V 48. minúte dal Haaland druhý gól, ale pomohol si faulom, čo identifikoval VAR. Viderozhodca zostal stále v akcii a na prekvapenie určil predchádzajúci faul na Haalanda a domáci dostali šancu kopať penaltu. Haalandovi ju vyrazil do žrde brankár Yassine Bounou a Nór sa nepresadil ani z dorážky, ale pokutový kop sa po verdikte VAR opakoval, keďže Bounou mal obe nohy pred bránkovou čiarou. Haaland už bol následne úspešný. Hostia znížili v 69. minúte, keď penaltu premenil Youssef En-Nesyri. Domáci mohli pridať ešte viac gólov, ale Sevillu podržal brankár. A tak v nadstavenom čase vyrovnal En-Nesyri, ktorý sa presadil hlavou v malom vápne. Na tretí gól už hosťom nezostal čas.

Borussia Dortmund - FC Sevilla 2:2 (1:0)
Góly: 35. a 54. Haaland (druhý z 11 m) - 69. a 90.+6 En-Nesyri (prvý z 11 m), ŽK: Morey, Haaland, Can - Acuna, Kounde, Fernando, Jordan, Oscar, Carlos. Rozhodoval: Cakir (Tur.), bez divákov.

Borussia: Hitz - Morey (90.+5 Meunier), Can, Hummels, Schulz (89. Zagadou) - Dahoud, Delaney, Bellingham - Reus, Haaland, T. Hazard (67. Passlack)

Sevilla: Bounou - Navas, Kounde, Carlos, Acuna - Jordan (60. Gomez), Fernando (86. Rakitič), Rodriguez (79. Torres) - Suso (86. El Haddadi), En-Nesyri, Ocampos (60. de Jong)

Dvadsaťročný Haaland sa stal najmladším hráčom, ktorý strelil v najprestížnejšej európskej súťaži 20 gólov v rekordne rýchlom čase. Potreboval na to iba 14 zápasov. Prekonal zápis Francúza Kyliana Mbappého, ktorý dal ešte pred 21. narodeninami 19 gólov. V tejto sezóne ich vsietil desať v šiestich zápasoch a je najlepší strelec LM.

Erling Braut Haaland a Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Viac o téme: Borussia Dortmund FC Sevilla Erling Braut Haaland Youssef En-Nesyri