VIDEO neodpustiteľnej chyby Ronalda a Rabiota, legendárny Del Piero volá po radikálnej zmene

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

TURÍN - Taliansky futbalový tréner Fabio Capello si po vypadnutí Juventusu Turín v osemfinále Ligy majstrov zobral na mušku Cristiana Ronalda. Podľa bývalého kouča AC Miláno spravil portugalský útočník pred druhým gólom Porta v múre neodpustiteľnú chybu.

Ronaldo pri priamom kope Sergia Oliveiru v 115. minúte podskočil, lopta mu prešla pomedzi nohy a napokon skončila za chrbtom Wojciecha Szczesného. "Za mojej trénerskej éry sa nemohlo stať, že v múre stáli hráči, ktorí sa boja lopty. Ronaldo aj Adrien Rabiot sa postavili lopte chrbtom a nadskočili. Bola to chyba, ktorá sa nedá ospravedlniť," uviedol Capello pre Sky Sports Italia.

Podľa bývalého kapitána Juventusu Alessandra del Piera podiel viny na osemfinálovom neúspechu majú všetci hráči, nie iba Ronaldo. "Cristiano nie je jediný vinník. Ako líder tímu má najväčšiu zodpovednosť, no sám na všetko nestačí. Je na zamyslenie, prečo Juventus viac nevyťažil z vyše hodinovej presilovky o jedného hráča. Neustále to skúšal centrami do šestnástky, no s nimi si obrancovia Porta dokázali hravo poradiť. Chýbalo mi v hre Juventusu viac kreativity," zdôraznil del Piero, ktorý volá po zmene.

"Klub, tréneri aj hráči musia rýchlo zareagovať na vzniknutú situáciu. Juventus po druhý raz za sebou neprešiel v Lige majstrov cez súpera, ktorého mal na základe papierových predpokladov vyradiť. Sme iba na začiatku marca a stále je tu ešte šanca zachrániť sezónu dobrým ligovým finišom. Obhájiť titul však bude veľmi náročné, veď strata na Inter Miláno je už desaťbodová."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Liga majstrov
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: CBS Sports