Slováci nestačili na majstrov Európy: Na úvod Euro Cupu nás potrápil problém v útoku

Reprezentačný tréner Slovenska Peter Kukučka sa prihovára k hráčomReprezentačný tréner Slovenska Peter Kukučka sa prihovára k hráčom Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Hádzanári Slovenska prehrali v stredu vo svojom úvodnom vystúpení v Euro Cupe so Španielskom jednoznačne 18:30. Úradujúci majstri Európy si v predohrávke 6. kola na ZŠ O. Nepelu v Bratislave vypracovali rozhodujúci náskok už v prvom polčase, po ktorom viedli o osem gólov.

Najlepší strelec slovenského tímu bol Tomáš Rečičár, autor štyroch presných zásahov. V drese Španielov zažiaril deviatimi gólmi krídelník Ferran Sole, všetky dal už v úvodnom dejstve. Zverencov trénera Petra Kukučku čakajú v tomto týždni ešte dva súboje proti Maďarsku - v piatok duel 3. kola o 19.00 h v Bratislava a v nedeľu stretnutie 4. kola o 15.00 h v Győri.

Euro Cup hrajú paralelne s kvalifikáciou ME 2022 už istí účastníci budúcoročného šampionátu, Slovensko a Maďarsko ako jeho organizátori a Španielsko a Chorvátsko ako finalisti predchádzajúcich ME. Španieli si po dvoch prehrách pripísali do tabuľky prvé víťazstvo.

Slovákom trvalo viac ako šesť minút, kým zásluhou Lukáša Urbana prvýkrát prekonali obranu jasného favorita. Španieli v tom momente viedli o dva góly a spoliehali sa na pozorného Corralesa v bránke i strelecky disponovaných Soleho a Alexa Dujšebajeva. Hostia prvú desaťminútovku vyhrali iba o gól 4:3, potom však čoraz viac na palubovke dominovali. Po štvrťhodine hry odskočili na 8:4 a takýto náskok si udržiavali až do 25. minúty. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu potom bez odpovede pridali ďalšie štyri zásahy a do kabín išli s presvedčivým osemgólovým vedením. Sole zaznamenal v úvodnom dejstve deväť zo 16 gólov svojho tímu. Španieli mali aj po zmene strán herne navrch, v 40. minúte po brejku Balaguera viedli prvýkrát o desať gólov - 22:12. Domáci mali od 47. minúty opäť dlhú sedemminútovú šnúru bez gólu a trápili sa aj pri sedmičkách, keď zo piatich premenili v zápase iba dve. Napokon utŕžili jasnú prehru o 12 gólov.

predohrávka 6. kola Euro Cupu 2022 hádzanárov:
Slovensko - Španielsko 18:30 (8:16)
zostava a góly SR: Konečný, Čupryna - J. Briatka, Rábek 2, L. Urban 3, Slaninka 2, Hruščák 3, Ivanicja, Rečičár 4, M. Briatka 1/1, Mikita 1, Rešovský, Macháč 2, Bogár, Kucsera, Rakús. Najviac gólov Španielska: Sole 9/2, A. Dujšebajev 5, Balaguer 4/1. Rozhodovali: D. Lončar a Z. Lončar (obaja Chorv.), vylúčenia: 3:1, 7m hody: 5/2 - 4/4, bez divákov

Hlas po zápase /zdroj: RTVS/:
Peter Kukučka, tréner SR: "Španieli vyhrali úplne zaslúžene, prevýšili nás vo všetkých činnostiach. Zbytočne sme začali s príliš veľkým rešpektom a viacerými zahodenými šancami, mohlo sa to vyvíjať úplne inak. Škoda, že sme na konci prvého polčasu dostali góly z brejkov, ale hlavne sme mali celý zápas veľký problém v útoku a nevedeli sme sa v ňom presadiť. Navyše sme urobili trinásť technických chýb, čo je proti takémuto súperovi veľmi veľa. Spokojný som možno s dvanástimi alebo pätnástimi minútami, aj to iba v obrane. Treba sa z toho poučiť a pripraviť sa na Maďarov."

Viac o téme: Španielsko Hádzaná Slovensko