VIDEO Barcelona zázračný obrat nezopakovala: PSG si postrážil postup do štvrťfinále

Lionel Messi reaguje v odvete osemfinále Ligy majstrovLionel Messi reaguje v odvete osemfinále Ligy majstrov Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2020/2021. V stredajšej domácej odvete osemfinále remizovali s FC Barcelona 1:1, z prvého duelu na Camp Nou si však priniesli jednoznačný náskok 4:1.

Barcelona sa pred štyrmi rokmi postarala práve proti PSG o jeden z najpamätnejších obratov v histórii súťaže, keď po prehre 0:4 v Parku princov deklasovala v odvete súpera 6:1. Parížania bez ešte nedoliečeného Neymara tentoraz podobný scenár nezažili, hoci od začiatku čelili dominancii súpera, ktorý mal herne i v počte šancí jasne navrch. Busquetsova hlavička po rohu išla mimo bránky, rovnako ako priamy kop Messiho z viac ako dvadsiatich metrov. Na konci úvodnej desaťminútovky Navas prvýkrát zakročil po pokuse Dembeleho, o osem minút neskôr už mal s pokusom rovnakého hráča väčšie problémy. Parížania sa dopredu tlačiť nemuseli, no súperovi úplne prenechali aktivitu. Čistý štít však držali aj po strele Desta do brvna v 23. minúte. Vzápätí Messi v sklze na päťke nedočiahol na prihrávku Dembeleho a keďže tlak Barcelony gól nepriniesol, po polhodine udrelo na druhej strane - Lenglet fauloval v šestnástke Icardiho a po konzultácii s VAR nariadil arbiter penaltu, z ktorej otvoril skóre Mbappe. Na opačnej strane zahodil ďalšiu príležitosť Dembele, no v 37. minúte už bolo vyrovnané, keď trafil parádne z diaľky do pravého horného rohu Messi. Argentínčan mohol otočiť skóre v nadstavení prvého polčasu po penaltovom zákroku Kurzawu na Griezmanna, no jeho delovku z bieleho bodu vyrazil Navas na brvno.

Lionel Messi reaguje v Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Aj v druhej časti mali Katalánci loptu častejšie na kopačkách, do šancí sa však už nedostávali tak ľahko. Až v 60. minúte sa ocitol na päťke s loptou Messi, no v poslednom momente mu zabránil v zakončení Marquinhos. Kapitán PSG pohotovo "upratal" loptu pred Messim aj o osem minút neskôr a Navas potom podčiarkol svoj výborný výkon zákrokom proti hlavičke Busquetsa. Barcelona sa v závere snažila dosiahnuť aspoň tesný triumf, Griezmann však v 85. minúte vystrelil z hranice šestnástky nad. Domáci mohli napokon aj vyhrať, ale Mbappe svoj brejk v 90. minúte nevyužil.

odveta osemfinále LM 2020/2021:

Paríž St. Germain - FC Barcelona 1:1 (1:1)
Góly: 30. Mbappe (z 11m) - 37. Messi. Rozhodoval: Taylor (Angl.), ŽK: Kurzawa, Gueye, Paredes, Icardi - Mingueza, Lenglet, De Jong

PSG: Navas – Florenzi (76. Dagba), Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa (46. Diallo) – Paredes, Gueye (59. Danilo) - Draxler (59. Di Maria), Verratti (84. Rafinha), Mbappe - Icardi
Barcelona: Ter Stegen – Dest (66. Trincao), Mingueza (35. Junior Firpo), Lenglet, Alba – De Jong, Busquets (79. Pjanič), Pedri (79. Moriba) – Messi, Griezmann, Dembele (79. Braithwaite)
/prvý zápas 4:1, do štvrťfinále postúpil Paríž St. Germain/

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Paríž Saint-Germain Kylian Mbappé