Liverpool si napravil chuť po ligových zaváhaniach: Chceme zabojovať aspoň v Lige majstrov

Mohamed Salah oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól do bránky LipskaMohamed Salah oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól do bránky Lipska Zdroj: TASR/AP/Laszlo Balogh

BUDAPEŠŤ - Futbalisti FC Liverpool spravili dôležitý krok k záchrane tejto sezóny. Titul v domácej Premier League už takmer určite neobhája, no ešte majú šancu na trofej v Lige majstrov. Prvú prekážku prekonali, v Budapešti zvládli oba zápasy s Lipskom, keď v utorkovej odvete zvíťazili rovnako ako v prvom súboji 2:0. A takisto sa pod triumf gólovo podpísali Mohamed Salah a Sadio Mane.

Lipsko sa v predchádzajúcej sezóne prebojovalo až do semifinále a nezľaklo sa ani Liverpoolu. Nad vodou ich držal brankár Peter Gulacsi, no dokázali si vypracovať aj niekoľko sľubných šancí. Najbližšie bol ku skórovaniu Alexander Sörloth, ktorý v 67. minúte trafil žrď. Vzápätí však Salah pochoval nádeje Lipska, keď sa po protiútoku presadil z hranice šestnástky. Definitívne dal bodku za postupom "The Reds" o štyri minúty neskôr Mane. "Najviac ma teší, že sme nedovolili súperovi vyniknúť. Lipsko je skutočné monštrum, vie byť neuveriteľne silné, ale dokázali sme ho ubrániť," povedal podľa webu UEFA tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.

Radosť hráčov Liverpoolu Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Laszlo Balogh

Jeho zverencom sa v domácej súťaži vôbec nedarí, keď z predchádzajúcich piatich zápasov vyhrali iba raz a v tabuľke figurujú na ôsmom mieste. Vo všetkých súťažiach uspeli iba šesťkrát v osemnástich vystúpeniach vrátane dvojzápasu s Lipskom. "Museli sme sa prestaviť z Premier League a správne sa pripraviť na tento zápas. Chlapci si ho užili, hoci nás čakala špinavá robota, predviedli však výborný defenzívny výkon," skonštatoval Klopp. Autor úvodného gólu Salah priznal, že tím nemá dobrú formu, no verí, že úspech v osemfinále je iba začiatok: "Je to dôležité víťazstvo po tom, ako sme utrpeli niekoľko prehier v Premier League. Mužstvo nemá optimálnu fazónu, ale chce zabojovať aspoň v Lige majstrov."

Lipsko neodkázalo nadviazať na vlaňajšiu cestu do semifinále, ale tréner Julian Nagelsmann po zápase pripomenul, že svet sa neskončil: "Moji hráči sú len ľudia. Nepodali najlepší výkon, nedokázali premeniť šance, a preto sme prehrali. Máme nárok na trochu sklamania, ale onedlho nás čakajú liga a domáci pohár." Premárnené šance mrzeli aj stredopoliara "býkov" Emila Forsberga, ktorý v prvom polčase iba tesne minul bránku Liverpoolu: "V takýchto zápasoch musíte streliť prvý gól čo najskôr, aby ste dostali súpera pod tlak. Duel sa však vyvíjal v prospech Liverpoolu, nehrali sme zle, ale ani dosť dobre."

Viac o téme: FC Liverpool Liga majstrov RB Lipsko