VIDEO Vlhová sa dostala na čelo Svetového pohára: Pozrite si víťaznú jazdu slovenskej lyžiarky

Petra Vlhová sa raduje z triumfu v slalomePetra Vlhová sa raduje z triumfu v slalome Zdroj: Profimedia

Aare - Petra Vlhová vyhrala štvrtý slalom v tejto sezóne a vrátila sa na čelo hodnotenia prestížneho seriálu o 64 bodov pred Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú. Vlhová v červenom drese odštartovala prvý z dvoch slalomov vo švédskom Aare, kde v roku 2015 slávila svoje premiérové víťazstvo v pretekoch SP, s číslom 1. Od úvodných bránok sa pustila agresívne, na mäkšej podložke sa na rytmickej trati s terénnymi vlnami snažila o krátke zábery. V druhom kole bola zjazdovka ešte zničenejšia a lyžiarky si museli dávať pozor na ryhy. Trať navyše bola menej rytmická s viacerými zatvorenými bránkami.