VIDEO Shiffrinová po veľkej chybe takmer vypadla: Situáciu dokázala majstrovsky ustáť

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/AP/Pontus Lundahl/TT

Aare - Američanka Mikaela Shiffrinová zaostala v piatkovom slalome v Are o 0,64 stotín za víťaznou Slovenkou Petrou Vlhovou a napokon obsadila tretie miesto, keď sa pred ňu dostala aj majsterka sveta Katharina Liensbergerová.

Shiffrinová išla v prvom kole typicky čisto, no najmä v dolnej pasáži jej chýbalo viac šťavy a nakoniec sa zaradilo o 41 stotín sekundy na druhé miesto za Petru Vlhovú. Slovenka sa pustila agresívne, na mäkšej podložke sa na rytmickej trati s terénnymi vlnami snažila o krátke zábery a vypracovala si značný náskok. 

V druhom kole bola zjazdovka ešte zničenejšia a lyžiarky si museli dávať pozor na ryhy. Trať navyše bola menej rytmická s viacerými zatvorenými bránkami. Najlepšie pretekárky však aj v týchto náročných podmienkach nachádzali spôsoby, ako zrýchľovať. Holdenerovú na čele najskôr vystriedala Liensbergerová, Shiffrinová potom urobila vo vrchnej pasáži veľkú chybu a takmer vypadla, situáciu však dokázala ustáť. Stratu rytmu a rýchlosti už však nedohnala a zaradila sa až za Liensbergerovú. Vlhová na prvom medzičase zvýšila náskok na vyše sedem desatín, potom to už bol boj s traťou, ktorý až do cieľa zvládla v zelených číslach.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Aare
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: športky, TASR