VIDEO Hviezda ligy utrpela zranenie, katastrofálna séria Rockets nemá konca

Joel EmbiidJoel Embiid Zdroj: SITA/Nick Wass

WASHINGTON - Líder Východnej konferencie basketbalovej NBA Philadelphia 76ers zvíťazil na palubovke Washingtonu hladko 127:101, no radosť z úspechu mu skalilo zranenie Joela Embiida. Štatistický líder tímu zle dopadol na palubovku po smeči v polovici tretej tretiny a poranil si koleno. Duel nedohral, no stihol byť najlepším strelcom víťazov, za 20 minút na ihrisku dal 23 bodov.

Kamerunského pivota teraz čaká vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Tréner Philadelphie bol po zápase optimistický. "Spadol príšerne. Bol tam iba malý kontakt, skrátka stratil rovnováhu. Nebudeme teraz špekulovať nad jeho stavom, zajtra budeme múdrejší. Veríme však v to najlepšie. Hovoril som s ním v šatni, bol v dobrej nálade," informoval pre ESPN Doc Rivers.

Denver Nuggets zvíťazil na palubovke Memphisu o bod 103:102 a uspel v piatom stretnutí v sérii. Najvýraznejšou postavou duelu bol Nikola Jokič. Srbský pivot si pripísal 28 bodov a 15 doskokov a v poslednej akcii zápasu navyše neumožnil otočiť skóre domácemu rozohrávačovi Ja Morantovi z nájazdu.

Denver sa dostal do vedenia po polčase, v tretej štvrtine si pripísal sériu 20:7 a viedol aj dvojciferným rozdielom. "Zápasy vyhrávame, keď zahráme dobre v tretej štvrtine. Korelácia je tu jasná. Prvých desať minút po zmene strán bolo z našej strany naozaj pozoruhodných," vyjadril spokojnosť podľa AP tréner Denver Mike Malone. Tréner Memphisu Taylor Jenkins napriek prehre nesmútil. "Bol to pekelne dobrý basketbal. Oba tímy hrali na vysokej úrovni. Dokázali sme sa preskupiť, zdramatizovať duel a urobiť pár skvelých vecí v závere."

Lakers otočili proti Indiane

Los Angeles Lakers doma vybojovali výhru proti Indiane Pacers, hoci v záverečnej štvrtine prehrávali aj o 12 bodov. Kyle Kuzma zaznamenal z pozície náhradníka 15 zo svojich 24 bodov práve v záverečnej dvanásťminútovke. LeBron James pridal double double 18 bodov a 10 asistencií. "Pozná svoju úlohu v tíme a úlohy si plní maximálne. Dnes opäť ukázal, že jeho osobnostný rast sa blíži k záveru," vyzdvihol úradujúci MVP ligy James svojho spoluhráča Kuzmu, ktorý musí v zostave zacelovať medzeru po zranenom Anthonym Davisovi.

Vedúce mužstvo súťaže z Utahu si poradilo s Houstonom Rockets 114:99. Pripravilo mu tak pätnástu prehru v sérii.

Los Angeles Lakers - Indiana 105:100

Washington - Philadelphia 101:127

Memphis - Denver 102:103

New Orleans - Cleveland 116:82

Chicago - Miami 90:101

San Antonio - Orlando 104:77

Utah - Houston 114:99

Viac o téme: Houston Rockets Washington Wizards Utah Jazz Philadelphia 76ers Joel Embiid