VIDEO Čo vo Švédsku spájalo najväčšie hviezdy? Vlhová aj Shiffrinová boli v problémoch

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: repro foto Facebook Šport v RTVS

AARE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare 8. miesto.

Vlhová sa snažila zmazať veľké manko, ktoré nabrala v prvom kole. Dvadsaťpäťročná Slovenka hneď po štarte urobila obrovskú chybu, takmer minula bránku, ale napokon sa dokázala vrátiť na trať.

Veľkú stratu však už nedokázala zmazať, za líderkou Shiffrinovou zaostala o 2,95 sekundy. V druhom kole riskovala, išla naplno a najmä druhú časť trate zvládla excelentne. Napokon zajazdila najlepší čas a posunula sa o 19 miest.

Aj Shiffrinová ustála kritický moment

Podobné problémy mala aj Vlhovej konkurentka Mikaela Shiffrinová, ktorá zaostala v piatkovom slalome v Are o 0,64 stotín za víťaznou Slovenkou a napokon obsadila tretie miesto, keď sa pred ňu dostala aj majsterka sveta Katharina Liensbergerová.

Shiffrinová urobila v 2. kole vo vrchnej pasáži veľkú chybu a takmer vypadla, situáciu však dokázala ustáť. Stratu rytmu a rýchlosti už však nedohnala. Najväčšie lyžiarske hviezdy tak mali počas pretekov v Aare doslova identické komplikácie. VIDEO si môžete pozrieť TU v čase od 00:25.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Zdroj: TASR, športky