Obrovské prekvapenie v predkole play off: Favorit série vybuchol s outsiderom!

Slovenský brankár Branislav KonrádSlovenský brankár Branislav Konrád Zdroj: Profimedia

BRNO - Hokejisti Komety Brno zvíťazili v sobotnom 3. zápase predkola play off českej extraligy na domácom ľade nad HC Vítkovic Ridera 2:1 po predĺžení. V 73. minúte o tom rozhodol domáci kapitán Martin Zaťovič. V sérii hranej na tri víťazné zápasy vedú Vítkovice už len 2:1.

Sezóna sa nečakane skončila pre Plzeň, ktorá prehrala v Olomouci 1:2 a v sérii 0:3 na zápasy. Domácich priviedol k postupu 23 úspešnými zákrokmi slovenský brankár Branislav Konrád.

Do štvrťfinále postúpil aj Mountfield Hradec Králové, ktorý vyhral na ľade Litvínova vedeného slovenským trénerom Vladimírom Országom 5:1 a sériu v najkratšom možnom čase 3:0.

Stále žijú Karlove Vary, ktoré po predĺžení doma zvíťazili 2:1 nad Pardubicami. Hosťom nestačila asistencia slovenského útočníka Mateja Pauloviča.