Slovensko trápilo favorita a prehrávalo iba o gól: Žiadna dráma sa napokon nekonala

Tréner Slovenska Peter KukučkaTréner Slovenska Peter Kukučka Zdroj: TASR/Jakub Kotian

GYÖR - Hádzanári Slovenska neuspeli ani vo svojom treťom zápase v Euro Cupe. V nedeľnom dueli 4. kola prehrali v Győri s Maďarskom 26:36. S rovnakým súperom sa stretli aj v piatok, keď podľahli v Bratislave 15:30. Zverencov trénera Petra Kukučku čakajú ďalšie stretnutia na prelome apríla a mája.

Slováci po 15 minútach prehrávali 4:13, no v závere prvého a úvode druhého polčasu zdramatizovali duel, keď sa dostali aj na rozdiel jediného zásahu. Najlepším strelcom Slovákov bol Patrik Hruščák, ktorý dal 9 gólov.

Slováci sú v tabuľke poslední bez bodu, Maďari sú prví o dva body pred Chorvátmi, ktorí však majú dva zápasy k dobru. Euro Cup hrajú paralelne s kvalifikáciou ME 2022 už istí účastníci budúcoročného európskeho šampionátu - Slovensko a Maďarsko ako jeho organizátori a Španielsko a Chorvátsko ako finalisti predchádzajúcich ME.

Maďarsko - Slovensko 36:26 (19:15)
Najviac gólov Maďarska: Máthé 7, Topič 6 a Győri 6/3

zostava a góly SR: Čupryna, Konečný - Hruščák 9/6, Bogár 2, Rábek 5, Macháč 5, Burnazovič, Rečičár 1, M. Briatka 1, Rakús, J. Briatka 1, Kucsera, Urban 1, Slaninka 1, Ivanicja Rozhodovali: Backovič a Palacovič (obaja Slovin.), vylúčenia: 3:4, 7m hody: 4/3 - 7/6, bez divákov

Slováci držali v úvode krok najmä vďaka Hruščákovi, ktorý premenil tri sedmičky. V 10. minúte dostal Macháč dvojminútový trest, a to domácich nakoplo. Strelili šesť gólov za sebou a dostali sa do vedenia 13:4. Potom však poľavili a Slováci postupne skorigovali. Hruščák pridal ďalšie štyri góly, z toho dva zo 7 m. Maďari si však udržali náskok a prvý polčas vyhrali 19:15.

Slováci odštartovali druhý polčase dvojminútovým trestom pre Rábeka, ale Maďari to tentoraz nedokázali výraznejšie využiť. Naopak, hostia zvýšili tempo a postupne sa dotiahli na rozdiel jediného gólu - 21:22. Zverenci trénera Kukučku potom síce dvakrát inkasovali, ale súpera nepustili do väčšieho trháku, doplácali však na koncovku resp. výborne chytajúceho brankára Székelyho. Kým Slováci pálili svoje šance, Maďari to využili a v 45. minúte viedli už o päť gólov a v závere už nedopustli dramtizáciu a napokon zvíťazili o desať gólov 36:26.