VIDEO Slovan sa odtrhol z reťaze a zničil Trenčín: Padlo až osem gólov, skóroval aj Demitra

Sprava: Ibrahim Rabiu a Mohammed Rharsalla obaja z ŠK Slovan Bratislava pSprava: Ibrahim Rabiu a Mohammed Rharsalla obaja z ŠK Slovan Bratislava p Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do nadstavbovej časti Fortuna ligy víťazne. V nedeľnom stretnutí 1. kola skupiny o 1.-6. miesto zdolali domáci Trenčín 6:2. "Belasí" viedli v 27. minúte pod dvoch zásahoch Mohu, domáci však ešte do polčasu vyrovnali vďaka Lucasovi Demitrovi a Milanovi Corrynovi. Hostia však po zmene strán potvrdili úlohu favorita a strelili štyri góly. V tabuľke figurujú na čele o desať bodov pred Dunajskou Stredou.

Po vyrovnanom úvode ako prví pohrozili belasí. V 8. minúte zakrútil Nono loptu z rohového kopu na Čavrića, ktorý napálil prudkú strelu na Kukučku, ktorý sa lopty dotkol a vyrazil ju na ďalší roh. O sedem minút sa už Slovan tešil z úvodného gólu. Kapuadi prehral súboj v strede ihriska. Následne dostal Moha loptu do behu, zasekol si Slávika a technickou strelou obstrelil Kukučku – 0:1. Hral sa otvorený futbal a mužstvá viac mysleli v týchto chvíľach na ofenzívu. V 19. minúte Čataković vysunul Kmeťa, ktorý však bránený protihráčom nedokázal dôrazne zakončiť. Na opačnej strane pred Mohom v poslednej chvíli zachránil kĺzačkou Križan. Následný center odvrátil do bezpečia Kapuadi. V 28. minúte slovanisti prečíslili Trenčanov. Čavrič mal vysoký náskok pred brániacimi hráčmi, prihral spätne na Mohu, ktorý bez problémov poslal loptu do siete – 0:2. Prakticky okamžite sa domácim podarilo znížiť. Na pri centrovanej lopte sa zrazili dvaja brániaci hráči hostí. K odrazenej lopte sa dostal Demitra a tvrdou strelou k bližšej žrdi nedal Greifovi šancu – 1:2. Slovan si mohol prinavrátiť dvojgólové vedenie už o minútu, no prienik Pauscheka skončil tesne mimo troch žrdí. Hra sa postupne vyrovnala a Trenčín sa podarilo vyrovnať. V závere polčasu po rohovom kope sa k hlavičke dostal Corryn a zdramatizoval vývoj zápasu – 2:2.

Ofenzívny futbal pokračoval aj po prestávke. V 49. minúte si na centrovanú loptu nabehol Božikov, no do rany mu skočili protihráči. Následná strela Rabia mierila nad bránu. Okamžite na opačnej strane si Čataković prebral loptu, ale vystrelil príliš slabo a Greif nemal problémy zakročiť. V 58. minúte mohol ísť Slovan opäť do vedenia. Zubairu stratil loptu pred súperovou šestnástkou. Henty sa dostal do brejku, ale jeho pokus dokázal Kukučka vytesniť na rohový kop. O štyri minúty sa už belasí z gólu tešili. Medvedevov center obrana nezachytila, Čavrić zostal osamotený v šestnástke, prehodil si aj Kukučku a do prázdnej brány upravil na 2:3. V 70. minúte už hostia viedli opäť dvojgólovým rozdielom. Centrovaná lopta za obranu našla Hentyho. Ten bol síce bránený Piresom, ale domáci obranca ho nedokázal odstaviť a bolo 2:4. V 76. minúte šiel predčasne pod sprchy Zubairu po druhej žltej karte. Napriek tomu sa jeho spoluhráči snažili znížiť skóre. Čatakovićova strela z 20 metrov iba tesne minula bránu. V 83. minúte uzavrel skóre z bieleho bodu Ratao, ktorý potrestal Slávikovu ruku – 2:5. Gólovú bodku za zápasom dal Ožbolt, ktorý stanovil skóre v 89. minúte na 2:6.

AS Trenčín – Slovan Bratislava 2:6 (2:2)
Góly: 29. Demitra, 42. Corryn - 15. a 28. Moha, 62. Čavrić, 70. Henty, 83. Ratao (11 m), 89. Ožbolt. Rozhodovali: Gemzický – Kováč, Ádám, ŽK: Zubairu, Čatakovič, Corryn – 81. Rabiu, ČK: 76. Zubairu (po 2 ŽK).

Trenčín: Kukučka – Slávik, Križan, Kapuadi (46. Pires), Ligeon – Kmeť (68. Ghali), El Mahdioui, Zubairu – Demitra (71. Gaži), Čataković (80. Lavrinčík), Corryn (80. Tučný)

Slovan: Greif – Medveděv, Bajrić, Božikov, Nono – de Kamps, Pauschek – Rabiu (82. Ratao), Moha (87. Strelec), Henty (82. Ožbolt) – Čavrić (77. Daniel)

Viac o téme: AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, športky