VIDEO Parádny gól Lamelu kohútom v londýnskom derby nestačil, o triumfe United rozhodol vlastný gól

Hráči Leicesteru sa radujú z góluHráči Leicesteru sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Alex Pantling

BRIGHTON - Futbalisti Arsenalu uspeli v severolondýnskom derby, Tottenham zdolali v nedeľňajšom zápase 28. kola anglickej Premier League 2:1. Skomplikovali tak svojmu rivalovi boj o európske klubové súťaže. "Kohúti" nebodovali naplno po troch dueloch a patrí im siedma priečka v tabuľke, Arsenal je desiaty.

Skóre otvorili hostia, po peknej kombinačnej akcii rozvlnil sieť  v 33. minúte Erik Lamela. Tesne pred prestávkou však vyrovnal Martin Odegard. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte z pokutového kopu Alexandre Lacazette. Snahu o vyrovnanie Tottenhamu výrazne skomplikoval Lamela, ktorý sa v 76. minúte nechal po druhej žltej karte vylúčiť.

Iba na lavičke Arsenalu presedel duel Pierre-Emerick Aubameyang, tréner Mikel Arteta ho vynechal zo zostavy z disciplinárnych dôvodov. "Mal nastúpiť v základnej zostave, no sú tu isté disciplinárne záležitosti. Budeme to riešiť interne. Sú tu ďalší hráči, ktorí si zaslúžia hrať." povedal pred stretnutím podľa AFP španielsky kouč.

Hráči Brightonu ukončili päťzápasovú šnúru bez víťazstva, v juhoanglickom derby triumfovali na trávniku Southamptonu 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 56. minúte belgický stredopoliar Leandro Trossard.

Leicester si poradil s posledným Sheffieldom United 5:0, keď štyri góly strelil po prestávke. Tromi presnými zásahmi sa zaskvel nigérijský útočník Kelechi Iheanacho.

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v 28. kole anglickej Premier League nad West Hamom United 1:0. Ako jediný rozvlnil sieť stopér "kladivárov" Craig Dawson, v 53. minúte nasmeroval loptu hlavou do vlastnej siete.

United neprehrali v súťaži v deviatich stretnutiach za sebou a upevnili si druhú priečku v tabuľke. Na mestského rivala Manchester City strácajú 14 bodov, no majú zápas k dobru. West Hamu patrí piata priečka.

Manchester United - West Ham United 1:0 (0:0)
Gól: 53. Dawson (vlastný)

Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)
Góly: 44. Odegaard, 64. Lacazette (z 11 m) - 33. Lamela, ČK: 76. Lamela (Tottenham) po druhej ŽK

Leicester City - Sheffield United 5:0 (1:0)
Góly: 39., 69. a 78. Iheanacho, 64. Perez, 80. Ampadu (vlastný)

FC Southampton - Brighton & Hove Albion 1:2 (1:1)
Góly: 27. Adams - 16. Dunk, 56. Trossard

Viac o téme: Leicester City Sheffield United FC