VIDEO Andrej Sekera pri výhre Dallasu, Carolina krôčik od klubového rekordu

Andrej Sekera a Oliver BjorkstrandAndrej Sekera a Oliver Bjorkstrand Zdroj: SITA/AP/Paul Vernon

COLUMBUS - Hokejisti Dallasu Stars zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Columbusu Blue Jackets 2:1 po predĺžení a nájazdoch. Jediným úspešným exekútorom v nájazdovom rozstrele bol ruský útočník Alexander Radulov, ktorý sa vrátil do súťažného kolotoča po 15-zápasovej absencii spôsobenej zranením v dolnej časti tela.

Stars podržal brankár Jake Oettinger, ktorý mal 29 úspešných zákrokov, z toho päť v predĺžení. Prekonal ho iba obranca Zach Werenski v 47. minúte. Dallas vyhral po predĺžení či nájazdoch prvýkrát po predchádzajúcich šiestich neúspešných pokusoch. V zápasoch, ktoré sa neskončili po 60 minútach, má v tejto sezóne bilanciu 2-6. "Vieme, že v predĺženiach sme mali v tomto ročníku zlé momenty. To, že sme v ňom konečne vyhrali, je pre nás niečo cenné. Je to skvelý pocit, dosiahli sme dôležité víťazstvo na klzisku súpera," tešil sa Oettinger, ktorý v 13. tohtosezónnom štarte dosiahol štvrtý triumf. Dvadsaťdvaročný nováčik dostáva príležitosť pri zranení Bena Bishopa, súčasnou brankárskou jednotkou "hviezd" však zostáva Rus Anton Chudobin. "Chytal celkom solídne. Predviedol niekoľko veľkolepých zákrokov," povedal na adresu mladého brankára Joe Pavelski, autor jediného gólu Dallasu v riadnom hracom čase. Asistoval mu pri ňom Rhett Gardner, ktorý si tak pripísal premiérový bod v NHL. Vlaňajší finalista stráca v Centrálnej divízii na štvrtú postupovú priečku deväť bodov, oproti štvrtému Chicagu však odohral o päť zápasov menej. Slovenský obranca v drese hostí Andrej Sekera strávil na ľade 14:24 minúty a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, jeden "hit" a jednu zblokovanú strelu.

Dougie Hamilton oslavuje gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Paul Sancya

V nočných zápasoch si predĺžili víťazné série lídri Centrálnej a Východnej divízie. Carolina vyhrala v Detroite 2:1 a zaznamenala ôsmy triumf za sebou. Už iba jedno víťazstvo jej chýba od vyrovnania klubového rekordu, deväťkrát v rade vyhrala trikrát v histórii, naposledy v marci - apríli 2009. Prvý gól Hurricanes strelil v oslabení obranca Dougie Hamilton, ktorý natiahol svoju bodovú sériu už na osem stretnutí. "Samozrejme, hráme dobre, no veľa gólov dávame aj pri nerovnovážnom počte hráčov na ľade. Vo viacerých stretnutiach sa nám v hre 5 na 5 nedarilo, no dokázali sme sa nakopnúť gólmi v presilovkách," uviedol pre nhl.com Hamilton. Víťazný zásah vsietil švajčiarsky útočník Nino Niederreiter. Brankár hostí Alex Nedeljkovic vykryl 25 striel, čisté konto mu pokazil 10 sekúnd pred koncom zápasu Anthony Mantha. Hurricanes sa stali prvýkrát v histórii prvým tímom v sezóne s 20 víťazstvami. So 41 bodmi vedú Centrálnu divíziu. Ich tréner Rod Brind’Amour sa stal siedmym trénerom v histórii NHL, ktorý zaznamenal osemzápasovú víťaznú sériu s rovnakým klubom ako hráč i tréner.

O jeden triumf viac majú na konte hráči New York Islanders, ktorí zdolali New Jersey 3:2 po nájazdoch a vyhrali už deviaty zápas v sérii. V celej klubovej histórii ťahali len dvakrát dlhšie série, pričom tá aktuálna je aj súčasťou 12-zápasovej bodovej šnúry (11-0-1). Nováčik Oliver Wahlstrom premenil rozhodujúci nájazd vo štvrtej sérii. Hráčom New Jersey sa doma nedarí, prehrali vo svojej aréne už jedenásť zápasov po sebe.

Ian Cole a brankár Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Hannah Foslien

Hokejisti Minnesoty zvíťazili nad Arizonou 4:1. Domáci rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v záverečnej tretine. "Divosi" sú verní prísloviu "Môj dom, môj hrad", v domácej aréne vyhrali už siedmy duel v sérii. Coyotes síce viedli od 14. minúty po góle Phila Kessela, ale napokon prehrali tretí zápas za sebou.

Colorado si poradilo s Los Angeles 4:1, Andre Burakovsky a Nazem Kadri zaznamenali po góle a asistencii. K tretej výhre Avalanche za sebou pomohol 27 úspešnými zákrokmi aj brankár Philipp Grubauer. Jediný gól Kings strelil Kurtis MacDermid, ktorému naň prihral Anže Kopitar. Kapitán "kráľov" sa stal tretím hráčom, ktorý v drese Los Angeles odohral 1100 zápasov, pred ním sa to podarilo iba Daveovi Taylorovi a jeho súčasnému spoluhráčovi Dustinovi Brownovi.

MINNESOTA WILD - ARIZONA COYOTES 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 27. Rask (Zuccarello, Kaprizov), 47. Bonino (Fiala, Parise), 52. Fiala (Dumba, Brodin), 60. Eriksson Ek (Parise, Bjugstad) – 14. Kessel. Brankári: Talbot - Raanta, strely na bránku: 34:22.

DETROIT RED WINGS - CAROLINA HURRICANES 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Mantha (Hronek, Glendening) – 36. Hamilton, 42. Niederreiter (Aho, Slavin). Brankári: Bernier - Nedeljkovic, strely na bránku: 26:32.

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK ISLANDERS 2:3 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kuokkanen (Palmieri, Severson), 37. Šarangovič (Subban, Kulikov) – 5. Bellows (Aho, Eberle), 20. Nelson (Leddy, Bailey), rozh. nájazd Wahlstrom. Brankári: Wedgewood - Sorokin, strely na bránku: 31:34.

COLUMBUS BLUE JACKETS - DALLAS STARS 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 47. Werenski (Jones, Roslovic) – 15. Pavelski (Kiviranta, Gardner), rozh. nájazd Radulov. Brankári: Korpisalo - Oettinger, strely na bránku: 30:35.

COLORADO AVALANCHE - LOS ANGELES KINGS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 12. Kadri (Burakovsky, Renouf), 35. Burakovsky (Kadri, Saad), 38. Donskoi (Renouf, Ničuškin), 57. MacKinnon (Rantanen, Landeskog) – 47. MacDermid (Kopitar, Iafallo). Brankári: Grubauer - Petersen, strely na bránku: 41:28.

OTTAWA SENATORS - TORONTO MAPLE LEAFS 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Góly: 7. Tkachuk, 7. Dzingel (Bishop, Reilly), 25. Batherson (Stützle, Tkachuk), 26. Batherson (Wolanin, Tierney) – 12. Hyman (Matthews, Rielly), 55. Hyman (Nylander, Tavares), 58. Nylander (Marner, Rielly). Brankári: Daccord - Hutchinson (7. Andersen), strely na bránku: 31:36.

Viac o téme: Alexander Radulov Andrej Sekera Dougie Hamilton Dallas Stars Columbus Blue Jackets Toronto Maple Leafs