Obrovská dráma v dome Ángela Di Maríu! Kým on hral zápas, jeho rodina čelila násilným zlodejom

Ángel Di MaríaÁngel Di María Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain nevyužili šancu dostať sa na čelo tabuľky francúzskej Ligue 1. Úradujúci majstri v 29. kole doma nečakane prehrali s FC Nantes 1:2. Na vedúci OSC Lille strácajú tri body. Parížania sa ujali v 42. minúte vedenia zásluhou nemeckého krídelníka Juliana Draxlera. Zachraňujúcim sa "kanárikom" sa však v druhom polčase podarilo otočiť nepriaznivý vývoj.

Počas tohto ligového duelu sa však odohrala veľmi nepríjemná situácia, pri ktorej ide futbal na vedľajšiu koľaj. V 62. minúte stretnutia musel byť nútene vystriedaný argentínsky záložník Ángel Di María. Dôvodom bolo lúpežné prepadnutie v jeho dome, kde sa v tom čase mala nachádzať aj rodina. Zo sejfu mu odcudzili hodinky a šperky v celkovej hodnote vyše 500.000 eur. Francúzske periodikum RMC označilo. túto lúpež za veľmi násilnú.

Športový riaditeľ PSG Leonardo sa to dozvedel počas zápasu, takže okamžite z tribúny kontaktoval manažéra Mauricia Pochettina, aby ho informoval o závažnej situácii. Ten následne Di Maríu stiahol z ihriska a informoval ho o spomínanom incidente.

Pondelkové správy športového portálu ESPN tvrdia, že Brazílčan Marquinhos bol ďalším hráčom PSG, na ktorého sa počas zápasu s Nantes zamerali útočníci, ktorí v tom čase držali rodičov kapitána PSG ako rukojemníkov. Z rezidencie v meste Chatou zmizli luxusné kabelky, šperky a hotovosť 2000 eur. Vyšetrovaním prípadu poverili špeciálnu jednotku, ktorá sa zaoberá i ozbrojenými lúpežami. V tomto roku už riešila aj vlámačky do domov ďalších hráčov Paríža Maura Icardiho a Sergia Rioca.

Vedenie úradujúceho francúzskeho šampióna sa v dôsledku najnovších udalostí rozhodlo posilniť bezpečnosť v okolí domov všetkých svojich hráčov. "Je pred nami kľúčová časť sezóny. Hráči musia mať čisté hlavy a nie sa obávať, čo sa deje u nich doma vo chvíli, keď si plnia pracovné povinnosti. V klube sme promptne zareagovali a zvýšili počet pracovníkov bezpečnostnej služby v okolí ich domov," vyhlásil Leonardo.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Ángel Di María
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: TASR; Športky