Slovenský reprezentant má na dosah miestenku do Tokia: Wang postúpil do finále kvalifikácie

Na snímke slovenský reprezentant v stolnom tenise Wang Jang odvracia loptičkuNa snímke slovenský reprezentant v stolnom tenise Wang Jang odvracia loptičku Zdroj: TASR - Michal Svítok

DAUHA - Slovenský reprezentant v stolnom tenise Jang Wang sa prebojoval do finále 3. skupiny 1. fázy svetovej olympijskej kvalifikácie vo dvojhre v katarskej Dauhe a zabojuje o miestenku pod piatimi kruhmi. Tú získa v prípade triumfu v utorňajšom finále. Ak neuspeje, v Dauhe má ešte šancu vybojovať si postup do Tokia v 2. fáze kvalifikácie.

Wang si v pondelok najprv poradil vo štvrťfinále v dramatickom zápase so Španielom Jesusom Canterom, ktorého zdolal 4:3 na sety. Viedol 2:0 i 3:1, no jeho súper vyhral nasledujúce dve sady 11:9 a 11:6 a vyrovnal. V záverečnom siedmom sete mal navrch slovenský reprezentant a zvíťazil 11:7. V popoludňajšom semifinále sa stretol s Adamom Szudim a úvodné dva sety vyhral zhodne 11:7. Maďarský reprezentant dokázal odpovedať a vyrovnal na 2:2. Wang však zvládol lepšie záver duelu, piaty set vyhral 11:8 a šiesty 11:7. V utorňajšom finále sa stretne s Panagiotisom Gionisom z Grécka, ktorý vyradil v druhom semifinále Rusa Kirilla Skačkova 4:3 na sety.

V prvej fáze kvalifikácie si u mužov vybojujú miestenky na OH v Tokiu víťazi troch vyraďovacích skupín. V druhej sa bude bojovať o poslednú štvrtú miestenku. Tým sa však boje o Tokio v dvojhre nekončia, v nasledujúcich mesiacoch sa majú uskutočniť ešte kontinentálne kvalifikácie vrátane európskej, kde bude k dispozícii päť miesteniek. Turnaj v Portugalsku je naplánovaný na 21. až 25. apríla. Na OH sa dá dostať aj prostredníctvom umiestnenia vo svetovom rebríčku.

Olympijská kvalifikácia v katarskej Dauhe - dvojhra:
muži - štvrťfinále, 3. skupina:
Jang WANG (SR) - Jesus Cantero (Šp.) 4:3 (6, 6, -7, 6, -9, -6, 7)

semifinále, 3. skupina:
Jang WANG (SR) - Adam Szudi (Maď.) 4:2 (7, 7, -7, -8, 8, 7)
anagiotis Gionis (Gréc.) - Kirill Skačkov (Rus.) 4:3 (-5, 6, 9, -18, 7, -5, 8)

Viac o téme: Stolný tenis Jang Wang
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR