Zlé správy pred nomináciou reprezentácie: Hamšík vynechal tréning Göteborgu, problémy s lýtkom

Slovenský futbalista Marek Hamšík (vľavo) počas tréningu s jeho novým klubom IFK Göteborg Slovenský futbalista Marek Hamšík (vľavo) počas tréningu s jeho novým klubom IFK Göteborg Zdroj: TASR/AP/Bjorn Larsson Rosvall/TT

GÖTEBORG - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík v utorok absolvoval prvý tréning s novými spoluhráčmi vo švédskom IFK Göteborg. Premiéru v novom drese mal absolvovať v sobotu v prípravnom zápase so švédskym Siriusom, napokon sa ho však nezúčastnil, keď pre problémy s lýtkom predčasne ukončil piatkový tréning.

"Netuším, čo sa stalo, ani to, ako sa cíti. Zranil sa a na konci tréningu opustil ihrisko. To je zatiaľ všetko, čo viem," uviedol tréner Göteborgu Roland Nilsson pre expressen.se. Hamšík sa nakoniec neobjavil ani na pondelkovom tréningu. "Pozorujeme jeho stav, všetko ukážu až vyšetrenia," povedal Nilsson. Podľa švédskym médii má mať Hamšík problémy s lýtkom.

Slovenský futbalista Marek Hamšík Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Zatiaľ tak nie je isté, či sa Hamšík objaví v nominácii Slovenska pred úvodnými zápasmi kvalifikácie MS 2022 s Cyprom (24. marca v Nikózii), Maltou (27. marca v Trnave) a Ruskom (30. marca v Trnave). Tú má tréner reprezentácie Štefan Tarkovič oznámiť už v utorok.

Viac o téme: Marek Hamšík Slovensko IFK Göteborg
  • Autor: © Zoznam/Mg
  • Zdroj: športky